5. Jak zdobywać wyposażenie? Gdzie są Pokestopy?

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedmioty potrzebne w grze zdobędziesz awansując na kolejne poziomy, ale podstawowym ich źródłem są pokestopy. Na mapie są oznaczone niebieskimi wieżami, które rozkładają się, gdy dojdziesz dostatecznie blisko.

Pokestopy zostały umieszczone dość równomiernie. Należy ich szukać przy muralach, rzeźbach i zabytkach. Warto iść do centrum miasta, bo tam na pewno sporo się dzieje. Cel pomoże wybrać mapa do gry Ingress, po której Pokemon GO odziedziczył punkty.

By uzyskać dostęp do mapy trzeba pobrać Ingress (Android, iOS) i założyć konto, a następnie zalogować się tymi samymi danymi na stronie ingress.com/intel. Zobaczycie tu dużo niebieskich i zielonych punktów, połączonych liniami. Grających w Pokemon GO interesują te właśnie punkty, bo zostały przeniesione bezpośrednio do nowszej gry i zamienione w ringi i pokestopy. Miejscami jest ich mniej, niż w Ingressie.

Użytkownicy Androida mogą sięgnąć po IITC – prostą przeglądarkę, pozwalającą wygodnie filtrować dane z mapy Ingressa i pokazującą je na wybranej mapie (satelitarna, drogowa, MapQuest i inne).

Można także korzystać z map tworzonych przez społeczność graczy. W naszej bazie znajdziesz kilka aplikacji, które pokazują zgłoszenia innych graczy oraz prawdopodobne miejsca pojawiania się Pokemonów. Można skorzystać między innymi z aplikacji: Pokemap, Poke Radar, Poke Radar czy GoGo Maps.

W pobliżu pokestopów można zobaczyć zdjęcie, nazwę, a także uzyskać zasoby. Po zakręceniu „monetą” ze zdjęciem z pokestopów wypada kilka przedmiotów (zazwyczaj 3). Mogą to być pokeballe, lekarstwa, kryształy wybudzające Pokemony albo jajka Pokemonów.

© dobreprogramy
s