„Gdzie jest Wally?” w Mapach Google. Jak szybko go znajdziesz?

„Gdzie jest Wally?” w Mapach Google. Jak szybko go znajdziesz?

01.04.2018 11:01, aktual.: 02.04.2018 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie kreskówkę „Gdzie jest Wally?” Dobrze znana w latach dziewięćdziesiątych postać w charakterystycznym swetrze w paski i czapce kryje się teraz na mapach Google.

W latach dziewięćdziesiątych na kasecie VHS lub w telewizji można było obejrzeć serię animowaną „Gdzie jest Wally?” („Where's Waldo?”), który zapisał się w kulturze popularnej nie interesującą fabułą, ale łamigłówkami kończącymi każdy odcinek. Bohater znikał i trzeba było go odnaleźć w ciągu minuty, wpatrując się w ekran telewizora. Przez najbliższy tydzień to samo dzieje się na Mapach Google w przeglądarce i aplikacjach mobilnych.

W różnych miejscach na mapie znajdują się wskaźniki z Wallym, pozwalające przystąpić do gry. Podobnie jak w serialu, gracz musi przyjrzeć się planszy przedstawiającej skomplikowaną sytuację i odnaleźć na niej bohatera.

W grze występuje nie tylko Wally. Na innych planszach trzeba będzie znaleźć też jego znajomych z serialu, a więc Szczeka (Woof, biały pies Wally'ego), Czarodzieja Białobrodego (Wizard Whitebeard, przewodnik Wally'ego) i carny charakter historii – Lewusa (Odlaw).

Po znalezieniu wskazanego bohatera na planszy gracz zostanie przeniesiony do innych ciekawych miejsc na świecie, gdzie będzie mógł kontynuować zabawę. Nie zabrakło możliwości obejrzenia tych miejsc w widoku sferycznym i pozwania informacji o nich. Ponadto można zapytać Asystenta Google słowami where is Waldo?, ale Google nie zdradza, co się wtedy stanie.

Wally będzie dostępny w Mapach przez cały tydzień. To część przedłużonych obchodów 1 kwietnia w Google.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)