8,7% kont na Facebooku jest fałszywa, 80% kliknięć w reklamy to boty?

8,7% kont na Facebooku jest fałszywa, 80% kliknięć w reklamy to boty?

03.08.2012 14:48

W raporcie, który Facebook złożył na ręce SEC (Securities and Exchange Comission) firma informuje, że dokładnie 8,7% wszystkich kont na portalu jest fałszywa. Fałszywe w pojęciu Facebooka konto to konto będące duplikatem, założone w celu rozsyłania spamu lub w ogóle nienależące do człowieka. Facebook ma obecnie 950 milionów aktywnych użytkowników, więc tych fałszywych kont jest, lekko licząc, 83 miliony.

Duplikaty, czyli konta należące do użytkowników Facebooka, ale korzystające z pseudonimów lub fałszywych nazwisk, stanowią 4,8% wszystkich kont. 2,4% to profile firm i produktów, które jeszcze nie zostały przekonwertowane na właściwy typ stron. Profile najbardziej szkodliwe, czyli założone w celu spamowania, stanowią 1,5%. Takie konta są nieco popularniejsze w krajach rozwijających się, przy czym przodują Turcja i Indonezja.

Boty na Facebooku są widoczne nie tylko w statystykach kont i spamie, ale stanowią problem również dla reklamujących sie tam firm. Na początku tygodnia młoda firma Limited Run powiadomiła, że 80% kliknięć w jej reklamy wykonały automaty. Oczywiście Facebook zażyczył sobie opłat za każde kliknięcie, więc Limited Run zrezygnował z usług serwisu. Limited Run nie jest zapewne jedyną firmą, która padła ofiarą botów klikających w jej reklamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)