r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

8 października posiadacze PS4 wreszcie doczekają się wyścigów Driveclub

Strona główna AktualnościROZRYWKA

W momencie swojej premiery rynkowej PlayStation 4 miało doczekać się wyścigów Driveclub, czyli kolejnego ambitnego dzieła zespołu Evolution Studios, odpowiedzialnego między innymi za serię MotorStorm. Niestety gra poszła w ślady przesuniętego przez Ubisoft na wiosnę 2014 roku Watch Dogs i też zaliczyła podobne przełożenie, które później tylko się pogłębiło. Pojawiły się wątpliwości czy tytuł w ogóle ujrzymy do Gwiazdki, ale okazuje się, że tak. Do europejskich sklepów trafi oto 8 października.

Sony niedawno nie dawało nam wielkich nadziei, jeżeli o tegoroczny debiut chodzi, tłumacząc się potrzebą przemyślenia pewnych rzeczy zwyczajnie całkowicie od nowa. Najwyraźniej jednak Paul (Rushy) Rustchynsky, który pod koniec lutego został głównym producentem dzieła, zdołał zmobilizować kolegów z zespołu do działania i ambitny projekt wjedzie jesienią do czytników PlayStation 4. Ta konsola potrzebuje wyścigów.

r   e   k   l   a   m   a

Nie wiadomo było dokładnie jakie są losy bezpłatnej, specjalnie okrojonej wersji gry, którą obiecano abonentom PlayStation Plus. Przypomnę, że gdy jeszcze w planach była premiera w okolicach listopada wspominało się o cyfrowej edycji Driveclub nieco zubożonej względem pudełkowego wydania, niemniej za darmo. Rzecznicy prasowi Sony zareagowali jednak dosyć szybko — nic się nie zmieniło, dostaniemy ją wraz z premierą.

Z jednej strony dobrze, że poznaliśmy wreszcie konkretny termin debiutu rynkowego, z drugiej szkoda, iż deweloperzy nie wyrobili się z pierwotnymi zamiarami. Zaraz po Driveclub, bo w listopadzie, fani motoryzacji w cyfrowym wydaniu popędzą zapewne po fenomenalnie zapowiadające się Project CARS i dzieło Evolution Studios szybko pokryje się kurzem. Chyba że faktycznie społecznościowe opcje gry okażą się małą rewolucją.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.