90-latek liczył, że odzyska pieniądze. Stracił 180 tysięcy

90‑latek liczył, że odzyska pieniądze. Stracił 180 tysięcy

Starszy mężczyzna korzystający z komputera
Starszy mężczyzna korzystający z komputera
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
19.02.2022 08:43, aktualizacja: 19.02.2022 11:48

Cyberprzestępcy kolejny raz dopięli swego. Wrocławska policja poinformowała o przypadku dziewięćdziesięcioletniego mężczyzny, który uwierzył, że ma szansę na odzyskanie zainwestowanych przed laty pieniędzy. Niestety, stracił przez to oszczędności.

Cyberprzestępcy nadal działają i niestety są skuteczni. 90-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zgłosił na policję kradzież środków z konta. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z człowiekiem zajmującym się finansami - obiecał mu pomoc w odzyskaniu zainwestowanych w przeszłości pieniędzy.

Oszukany mieszkaniec powiatu świdnickiego przypomniał sobie, że kilka lat temu zainwestował kilkaset dolarów, zaś rozmówca przytaknął, że chodzi właśnie o te pieniądze. Odsetki z inwestycji miały sięgać 45 tys. dolarów. Oszukany mężczyzna oczywiście chciał odzyskać tak pokaźną kwotę. Wysłuchał więc, co do powiedzenia ma fałszywy konsultant.

Ten poinformował, że aby dopełnić wszelkich formalności z urzędem skarbowym, konieczne jest przelanie równowartości tej kwoty, a całość zostanie mu natychmiast zwrócona. Finalizacja transakcji miała odbyć się przy użyciu adresu e-mail.

Tam mężczyzna otrzymał wiadomość z linkiem, przez który zainstalowano na jego komputerze oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie komputerem przez internet. Oszuści mieli wówczas pełen dostęp do konta bankowego mężczyzny.

Okazało się, że w wyniku całej operacji, 90-latek stracił 180 tysięcy złotych. Policja apeluje, by nie tracić czujności w sieci nawet na chwilę. Jak czytamy w komunikacie, oszuści stale modyfikują swoje metody działania, lecz ich cel pozostaje niezmienny - chcą wyłudzić nasze pieniądze.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)