900 tysięcy aktywacji Androida dziennie, Rubin nie odchodzi z Google'a

900 tysięcy aktywacji Androida dziennie, Rubin nie odchodzi z Google'a

11.06.2012 10:06

Przy okazji zaprzeczania plotkom, jakoby miał zmienić pracę, Andy Rubin powiadomił o kolejnym rekordzie pobitym przez Androida. W lutym codziennie aktywowanych było 850 tysięcy urządzeń z Androidem, zaś w przededniu Worldwide Developer Conference Apple'a liczba ta przekroczyła 900 tysięcy.

900 tysięcy aktywacji dziennie przekłada się na 27 milionów urządzeń z Androidem sprzedanych w ciągu miesiąca. Liczby podane przez Rubina zgadzają się z analizą rzeczywistej sprzedaży przeprowadzoną przez Gartnera. Agencja informowała o sprzedaży 81 milionów telefonów z Androidem w pierwszym kwartale tego roku. Dla porównania, Apple sprzedał w tym samym czasie 33 miliony iPhone'ów, zaś Nokia niewiele ponad 2 miliony Lumii — mniej niż producenci urządzeń z Androidem sprzedają w 3 dni. Liczby mówią same za siebie i opublikowane niedawno prognozy mówiące o spadku sprzedaży urządzeń z Androidem można włożyć między bajki.

O tym, że Andy Rubim miałby osierocić Androida, powiadomił Robert Scoble — autor Scobleizera. Według bloggera ojciec Androida miałby odejść z Google'a i zacząć pracę w startupie CloudCar. Nie wiadomo dlaczego ktoś powiadomił Scoble'a o tym, że Rubin planuje zmienić pracę, ale cele mogły być tylko dwa: informator wierzył, że to prawda, albo chciał zwrócić uwagę na projekt CloudCar. Rubin rzeczywiście ma kontakt ze startupem, ale głównie dlatego, że jego pracownicy korzystają z biur w inkubatorze Rubina w Los Altos. Być może właśnie z tego inkubatora wyszły nieprawdziwe informacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)