Blog (167)
Komentarze (4.2k)
Recenzje (43)
@AnTar5-lecie mojego dobroprogramowego blogowania

5-lecie mojego dobroprogramowego blogowania

30.06.2021 22:18, aktualizacja: 12.07.2021 20:00

2 lipca 2021 roku minie 5 lat od mojego debiutu na blogu portalu dobreprogramy.pl. Jest to o tyle dla mnie ważna rocznica, że dzięki dobremu przyjęciu wpisu pt. "Komputerowe programy szachowe: istotne dla rozwoju informatyki" chwyciłem tzw. bakcyla pisarskiego. To spowodowało, że już od początku 2017 r. choć raz w miesiącu publikuję przynajmniej jeden tekst na tutejszym blogu.

742863

Łącznie zanotowałem 135 wpisów na DP, podzielonych na 12 działów. Alfabetycznie ich podział tematyczny przedstawia się następująco: Aplikacje szachowe (5), Felietony (12), Gry logiczne (3), Polecane (15), Portale społecznościowe (20), Polscy Programiści/Hakerzy (7), Programistki/Hakerki/Kobiety IT (15), Programy antywirusowe (3), Programy szachowe (4), Rosyjskojęzyczni Programiści/Hakerzy (10), Wpisy retrospekcyjne (18) oraz Zagraniczni programiści/hakerzy (14).

Artykuły te są lepsze i gorsze, ale ogólnie do tej pory znajdują odpowiednie grono czytelników, o czym najlepiej świadczy że większość z nich ma wysoką pozycję w Google. Natomiast dzięki ich dobremu przyjęciu udało mi się w latach 2017-2018 być wielokrotnym laureatem konkursu "Nagradzamy Najlepszych Blogerów", a także trafiać ze swoją twórczością poza granice portalu dobreprogramy.pl. O czym wymiernie świadczy, że kilkadziesiąt moich artykułów znalazło się na głównej tak znanych stron, jak: Wirtualna Polska, Wykop, Ninateka, Cudowne Lata 90 czy Reddit Polska. I byłem również cytowany w opiniotwórczych mediach, choćby na Wikipedia Polska, Onet i Antyweb.

Ponadto dzięki swoim blogowym zasługom było mi dane uczestniczyć w legendarnych już HotZlotach i ColdZlotach. A niesamowitych wrażeń z tych imprez nigdy nie zapomnę.

Sporo więc tych pozytywów się nazbierało. Dlatego też dopóty blog DP będzie istniał, to będę na nim częściej lub rzadziej publikował. Niedługo kończy mi się zwolnienie lekarskie, to tym bardziej się nadarza okazja, aby stworzyć kolejne wpisy. Tylko nie wiem czy te akurat na tego bloga. :)

Hobby
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)