Blog (126)
Komentarze (1.5k)
Recenzje (0)

Można zdziałać tak wiele za tak niewiele

@BananMożna zdziałać tak wiele za tak niewiele22.03.2012 23:22

Wiele osób narzeka na różne darmowe aplikacje, że są nie w pełni przetłumaczone, że mają jakieś tam braki. Ale biadolić może każdy. Okazuje się, że pomóc też.

Wiele z takich aplikacji jest rozwijana jako otwarte oprogramowanie. Najczęściej tworzy je grupka zapaleńców, którzy hobbistycznie poświęcają swój wolny czas na rozwijanie takiego programu. Teraz ktoś powie, że nie jest programistą więc nie może nic pomóc. Otóż niekoniecznie. Posłużę się przykładem programu do obróbki grafiki rastrowej Pinta. Aby pomóc w tłumaczeniu aplikacji wystarczy się zarejestrować na launchpad.net i już można pomagać.

410583

Teraz inna osoba może powiedzieć, że zawsze miała słabe oceny z języków. Moim zdaniem tania wymówka. Sam nie jestem zbyt dobry z angielskiego. Powiem więcej jest to moja pięta achillesowa. Ale kilka prostych wyrazów przetłumaczyłem bez problemu. Zaś tych, którzy będą się bardzo udzielać może czekać nagroda w postaci umieszczenia jego imienia i nazwiska, bądź nicku w programie w zakładce "O programie".

410585

Mam nadzieję, że tym krótkim lecz treściwym wpisem dojdę do świadomości niektórych czytelników bloga.

Oprogramowanie
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)