Blog (66)
Komentarze (478)
Recenzje (0)

9 dobrych programów na Androida cz. 6

Strona główna@bravo9 dobrych programów na Androida cz. 6
28.11.2016 00:04

Zapraszam na kolejną część przeglądu ciekawych aplikacji na urządzenia z systemem Android. Ale najpierw chciałem wtrącić dwa słowa na temat wprowadzenia usługi płatniczej Android Pay. Oficjalne uruchomienie w Polsce, odbyło się 17 listopada 2016 roku, więc dopiero zaczynamy testowanie usługi w naszym kraju. Zasada działania generalnie sprowadza się do tego, aby dodać swoją kartę płatniczą do swojego konta Google. Za pomocą specjalnej aplikacji Android Pay, nasz smartfon z modułem NFC, staje się bezstykową kartą płatniczą. Możemy więc wygodnie i szybko dokonywać płatności zbliżeniowych w sklepie.

139487
139488

Wszystko wydawało by się piękne, tylko zastanawiam się nad sensownością takiego rozwiązania, szczególnie w Polsce. Działa to tak, że musimy odblokować ekran - blokada jest wymagana w przypadku tej usługi. Następnie możemy przystąpić do płatności, przykładając telefon do terminala. To samo potrafi moja Visa, a do tego nie muszę jej wyjmować z portfela i wpisywać pinu. Oczywiście po przekroczeniu 50PLN jest on wymagany, ale w przypadku smartfona również jest on potrzebny. Dodatkowo osoby korzystające z guglowego rozwiązania, zgłaszają problemy z usługą. Jednym nie działają płatności w co niektórych sklepach/ na niektórych terminalach, innym pojawiają się nieprawdziwe tytuły transakcji w historii operacji kartą, poza tym obsługiwane są karty tylko trzech banków: Alior Ban, Bank Zachodni WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Mają do nich dołączyć kolejne, ale to dopiero za jakiś czas.

Osobiście jakoś nie przekonuje mnie płacenie telefonem, zresztą funkcjonalność jest nie pewna gdy jesteśmy offline. Niby aplikacja pobiera jakieś tokeny na kilka transakcji, ale czemu mam się zastanawiać czy aby będę mógł zapłacić bez dostępu do internetu? Moim zdaniem płatności w sklepach stacjonarnych nie są wygodniejsze niż płacenie fizyczną kartą. Czy bezpieczniejsze - sprawa niejednoznaczna, może w pewnych okolicznościach. Dla całej tej usługi, może być ciekawy rozwój płatności w internecie, ale trzeba będzie to zweryfikować. Jak na razie szybkie transfery zdominowały polski e-commerce.

No dobra, dość tego użalania się, zapraszam do moich propozycji ciekawych aplikacji mobilnych:

1. 17TRACK

 • Ocena: 4,5
 • Wymaga Androida minimum: 4.0.3

Aplikacja przeznaczona do monitorowania przesyłek kurierskich i pocztowych. Bardzo przydatna szczególnie kupującym w popularnym serwisie Aliexpress. Program obsługuje ponad 220 dostawców z całego świata i zapewnia automatyczne powiadomienia po zmianie status przesyłki. Z poziomu aplikacji widzimy statusy po stronie operatora kraju wysyłającego oraz docelowego wraz z tłumaczeniem na nasz język ojczysty, co prawda nie jest ono wysokiej jakości - jednak wystarczy, aby domyśleć się gdzie jest nasza paczka. Szczególnie gdy opisy są po chińsku.

Jestem usatysfakcjonowana, WER Warszawa
139489
139490

2. Poziomica

 • Ocena: 4,7
 • Wymaga Androida minimum: 4.0.3

Bardzo proste i niesamowicie użyteczne narzędzie, które wskaże nam czy montowana półka trzyma poziom lub wieszana szafka nie odstaje od pionu. To co wyróżnia tą aplikację, to bardzo prosta i czytelna szata graficzna, możliwość ustawienia kilku trybów pracy oraz funkcja kalibracji, co umożliwia uzyskanie większej dokładności. W zależności od orientacji naszego urządzenia, dostosowuje widok. Gdy urządzenie leży na płasko, mamy widok z dwoma kołami, w którym jedno z nich jest nieruchome, a drugie przesuwa się zgodnie z nachyleniem. Kolejny widok pojawia się w zależności od tego czy ekran jest obrócony w pozycji pionowej czy poziomej. W tych widokach mamy informację o kącie pod jakim znajduje się nasza poziomica. Dodatkowo w idealnym położeniu aplikacja informuje nas sygnałem dźwiękowym oraz zmianą koloru tła.

139491
139492

3. Current Monitor

 • Ocena: 3,7
 • Wymaga Androida minimum: 4.1

Kolejna aplikacja to szczegółowy monitor związany z zasilaniem naszego urządzenia. Mamy tu informacje o aktualnym naładowaniu akumulatora, jego napięciu, ilości cykli ładowań czy też temperatury ogniwa. Ale przede wszystkim pokazuje aktualnie pobierany prąd z baterii, podany w miliamperach. Wartość z minusem (-) oznacza pobór prądu, a bez znaku oznacza ładowanie danym prądem, gdy podepniemy ładowarkę.

139493
139494

4. FTP Server Plus

 • Ocena: 4,5
 • Wymaga Androida minimum: 4.0

Ta aplikacja pozwala na uruchomienie serwera FTP na urządzeniu mobilnym. Podobnych aplikacji jest dużo, które nie wyróżniają się specjalnie. Cechami tego programu jest niezbędne minim uprawnień, czyli dostęp do plików urządzenia oraz do połączenia wifi. Grafika jest bardzo prosta i przyjemna. Możemy ustawić port na jakim pracuje serwer oraz zabezpieczyć dostęp hasłem. Aplikacja ta świetnie nada się do prostego i szybkiego przerzucenia plików z/do komputera.

139495
139496

5. Kompas

 • Ocena: 4,5
 • Wymaga Androida minimum: 2.3

Kompasów również było już wiele, były fotorealistyczne tekstury oraz trójwymiarowe bryły. Sama funkcjonalność i czytelność jakoś była spychana na dalszy plan. Ta aplikacja zdaje się podchodzić na poważnie do przydatności kompasu. Prosty i czytelny ekran z obrotową tarczą, przedstawia dane z cyfrowego kompasu naszego urządzenia. Do tego mamy możliwość wykorzystania danych z GPS gdy tylko będziemy chcieli. Na dodatkowym ekranie możemy odczytać szczegóły położenia i kierunku oraz natężenia pola magnetycznego.

139497
139498

6. Time Recording

 • Ocena: 4,5
 • Wymaga Androida minimum: Zależy od urządzenia

Długo szukałem aplikacji, która pomagałaby mi w prowadzeniu arkusza czasu pracy. Choć wiele jest tego typu aplikacji na rynku, to niewiele mają możliwość współpracy z tagami NFC. Prezentowana aplikacja umożliwia taką funkcjonalność za pomocą wtyczki DG NFC Automation, która umożliwia utworzenie odpowiedniego tagu w różnych wariantach. Możemy zapisać czynność rozpoczęcia zadania lub zakończenia zadania albo tag uniwersalny na obie te czynności. Sama aplikacja świetnie sprawdza się jako rejestrator czasu pracy lub log naszych prac dodatkowych nad różnymi projektami. Program posiada dość dużo ustawień i możliwości przeglądania danych co z pewnością zadowoli większość użytkowników. Dla mnie aplikacja jest niezwykle przydatna.

139499
139500

7. DiskInfo

 • Ocena: 4,5
 • Wymaga Androida minimum: Zależy od urządzenia

Ta niewielka aplikacja dostarcza dokładnych informacji o pamięci w naszym urządzeniu. Mamy tu informacje o zainstalowanej i dostępnej pamięci flash wraz z podziałem na partycje i informacją o wykorzystanym systemie plików. Dodatkowo dowiemy się co nieco na temat dostępnej pamięci RAM czy przydzielonego obszaru na SWAP.

139501
139502

8. Uae4arm

 • Ocena: 4,0
 • Wymaga Androida minimum: 2.3

Emulatorów Amigi jest kilka, a właściwie są to porty z otwartego projektu UAE. To co wyróżnia tą aplikację, to że jest najbardziej dopracowana. Poczynając od ekranu konfiguracyjnego, który działa prawie doskonale, po samą wydajność emulacji, która stoi na wysokim poziomie. Jest to chyba najbardziej zaawansowany emulator Amigi jaki jest na Androida. Są tu dostępne opcje i funkcje dobrze znane z PC-towej wersji i działają. Począwszy od podstawowych konfiguracji A500 ze stacją dyskietek, po maksymalne wypasioną A1200 wyposażoną w procesor 68040 z koprocesorem, 128MB RAM, kartą graficzną, obsługą internetu, dyskiem twardym itd. Również jakość emulacji stoi na wysokim poziomie i odpalimy tutaj praktycznie każdą grę czy aplikację na Workbencha, co nie było takie oczywiste przy innych rozwiązaniach. Na wspomnienie zasługuje również dopracowane sterowanie. Oprócz klawiatury i joystika, świetnie działa również myszka, która może być sterowana dotykowo przez ekran dotykowy lub przechwytywana z myszy USB. W każdym przypadku jest precyzyjnie i przewidywalnie. Polecam!

139503
139504

9. Lux Meter

Prosta aplikacja wykorzystująca czujnik światła, pokazuje wartość w luxach. Możemy skontrolować ile światła jest w miejscu naszej pracy. Wyniki odczytamy na czytelnym wskaźniku wraz z wykresem zmian i zapamiętanymi wartościami minimalnymi i maksymalnymi.

139505
139506

Każdą z powyższych propozycji można pobrać za darmo. Wystarczy tylko kliknąć na tytuł aplikacji, a zostaniemy przekierowani na odpowiednią stronę w Google Play. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)