Blog (105)
Komentarze (522)
Recenzje (0)

Menu Start w Windows 8

Strona główna@deeponeMenu Start w Windows 8
08.04.2012 18:02

W Windows 8 CP wycięto menu Start a Ja nie jestem zwolennikiem nowego interfejsu, który może i ładnie wygląda ale jest dla mnie męczący i niewygodny. Nie ma to jak stary dobry pulpit, gdzie uruchamiam kilka aplikacji, przemieszczam je jak chce i w ten sposób mogę też monitorować co się z niektórymi dzieje dużo szybciej niżby to były natywne aplikacje dla Metro.

Samo Metro wyglądem już mnie tak nie przeraża jak na początku ale chyba nie pozostanę jego zwolennikiem - nie mówię napewno bo jeszcze MS wymyśli coś nowego i w ogóle usunie pulpit w kolejnych wersjach pozostawiając nas - użytkowników - z tylko i wyłącznie nowym interfejsem. Pracując na tablecie może i jest trochę wygodniejsze ale i tak nie było doskonałe - nie wiem czy to wina sprzętu, że jest tak powolny czy system jeszcze nie jest dopracowany w niektórych kwestiach - zwłaszcza wydajnościowych - ale na tablecie pracuje się średnio wygodnie, Windows 7 pracuje dużo szybciej.

Jak powrócić do starego wyglądu?

Nie znalazłem rozwiązania tak dobrego jak w przypadku Windows 8 DP (bynajmniej nie jest to wersja DobreProgramy ;) ) czyli zmian w rejestrze gdzie deaktywowało cały interfejs wraz z niektórymi ciekawostkami dostępnymi w trybie zwykłego pulpitu.

Znalazłem za to programik ViStart, który to dodaje właśnie przycisk start do paska w trybie starego dobrego pulpitu.

412862

Korzystam z niego ponad 3 tygodnie i nie zauważyłem jakiś anomalii a pracuje się dużo wygodniej. W sieci znalazłem, że niektórzy mają problem i ikony Internet Explorera nasuwają się na przycisk startu ale u mnie na 3 różnych maszynach nie było tego problemu. Sam programik jest o tyle lepszy, że nie powoduje wyłączenia żadnych dodatkowych funkcjonalności także polecam spróbować.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)