Blog (20)
Komentarze (103)
Recenzje (0)

Gry paragrafowe. Czyli coś dla oderwania się od komputera

Strona główna@Demagog_122566036Gry paragrafowe. Czyli coś dla oderwania się od komputera
18.07.2012 16:16

Z powodu dość mało rozpieszczającej pogody wpadłem na pomysł stworzenie takiego ehm. tekstowego RPG. Gry tego typu nazywamy paragrafowymi. Polegają na tym, że otrzymujemy pewien tekst złożony z punktów. Każdy punkt zawiera hiperłaćze do punktu kolejnego. Historia powstaje w wyniku wyboru hiperłączy.

Co w tym interesującego?

Przy odpowiednich rozmiarach takiej gry. Powyżej kilkuset punktów może powstać conajmniej kilka interesujących historii. Jeśli ktoś zna gry typu grow to może wyobrazić sobie historie w tych grach jako początkowe obiekty z gier typu grow. Wybory i decyzje sprawiają, że z ziarna urośnie róża, albo mix drzewa z czołgiem tudzież pancernikiem. Tak, jak chociażby tu przykładowa gra.

Wybaczcie, jeżeli jesteście fanami gier tego typu. Znacznie tu upraszczam. Ale wracając i nie popadając w rozmyślanie o własnych błędach.

And?

Postanowiłem stworzyć taką grę. Na razie jest to tylko prototyp. Z czasem dodam nowe punkty. Jeśli jesteście zainteresowani serdecznie zapraszam. A nóż komuś się spodoba. Sugestii też chętnie wysłucham (choć czy wykorzystam to już inna kwestia).

Dla czego warto?

Głównie dla poszerzenia wyobraźni. Na wstępie ostrzegam. Jeśli uraziłem czyjeś uczucia religijne, polityczne, czy inne. Możliwa jest poprawka. Dodatkowe elementy dalsze punkty pojawią się wkrótce.

Achtung! Achtung! Autor nie ponosi odpowiedzialności za straty psychiczne, materialne poniesione w wyniku czytania GRY.

Żegnam

UPDATE

Sorki. Mój błąd. :) Tak to jest, jak człowiek za długo siedzi w zamknietych pomieszczeniach. Wydawało mi się, że wstawiłem linka. Ale dobrze już działa Wersja w PDF. Na razie sam wstęp. Można wydrukować. Polecam ściągnąć sobie na twardziela, bo w GDocs linki nie działają.

PDF

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)