Blog (24)
Komentarze (174)
Recenzje (0)
@guildosAkcja "odmulanie"- Windows 7

Akcja "odmulanie"- Windows 7

29.06.2012 10:35

Wielu z was czyści pamięć cache programów, defragmentuje dysk, naprawia rejestr, usuwa niepotrzebne programy, ja nazywam to "odmulaniem" systemu, ale ile to właściwie daje? Programy którymi "odmulę" system to:

  • CCleaner 3.15.1643
  • Smarty Uninstaller 2012 3.0.1
  • Eusing Free Registry Cleaner 2.8.1
  • Defraggler 2.09.391

Testy

Biorąc pod uwagę, że dosyć dbam o system to w rejestrze znaleziono "tylko" 144 błędów. Defragmentowałem każdą partycję, wielkość fragmentów na partycji systemowej wynosiła 1,7 GB. Programy startujące z systemem to: Hamachi, Menadżer Realtec HD Audio, Microsoft Office 2010 i Avast Antyvirus.

Czas włączania i wyłączania się systemu

Będzie to jedyny test, dlatego, że zmiany zaszły głównie na dysku, a zmiany w aplikacjach są na granicy błędu pomiarowego.

Czas w sekundach (mniej=lepiej)
Czas w sekundach (mniej=lepiej)

Oprócz tych wyraźnych efektów mamy równierz więcej miejsca na dysku twardym, większą wygodę pracy i prawdopodobnie szybsze uruchamianie aplikacji. Dodam, że czas włączania mierzony został od czasu pokazania napisu "Uruchamianie systemu Windows", aż po ukazanie się pulpitu.

Podsumowanie

Sądzę, że o 9% szybsze zamykanie i o 15 % szybsze uruchamianie jest warte tej godziny pracy. Szczególnie, gdy ma się powolny dysk twardy. Godzinę oczywiście razem z defragmentacją wszystkich partycji (4).

OprogramowaniePoradnikiWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)