Blog (335)
Komentarze (2.4k)
Recenzje (17)
@KrogulecUpdate Sailfisha do wersji 1.0.3.8 i 10% zniżki na smartfon Jolli

Update Sailfisha do wersji 1.0.3.8 i 10% zniżki na smartfon Jolli

02.02.2014 21:19

Pojawiła się kolejna aktualizacja dla systemu Sailfish OS, zapowiadana przeze mnie kilka dni temu. Update oznaczony jest numerem 1.0.3.8. Co przynosi nowego?

W przeglądarce pojawił się wyczekiwany tryb horyzontalny oraz zmodyfikowana klawiatura wirtualna ("/" jest dostępny bez konieczności przełączania się na znaki specjalne i cyfry), w aplikacji aparatu dodano możliwość zoomowania przy pomocy gestu szczypania, aplikacje androidowe są wyraźnie odróżnione w sklepie Jolli od natywnych, ponadto z ich poziomu wysyłać już SMSy, usprawniono obsługę Microsoft Exchange, a także - co mnie bardzo cieszy - pojawiła się w końcu możliwość uniknięcia przypadkowego wybrania numeru na liście ostatnich połączeń - wystarczy zablokować taką możliwość w menu Ustawienia -> Aplikacje -> Telefon.

112006
112007

Oprócz tego na liście zmian jest ulepszony tryb odzyskiwania oferujący możliwość odblokowania bootloadera oraz Terminal, rozwiązano problem z obsługą drugich połówek i wysokim poborem energii, dodano możliwość czyszczenia schowka (wystarczy przytrzymać jego ikonę), a także podania miejsca przy dodawaniu nowego wydarzenia w Kalendarzu. Mowa jest także m.in. o opcji szybkiego kasowania kontaktów, ale ja u siebie niczego takiego nie znalazłem (być może dlatego, że poszczególne kontakty są popołączane?). Plus do tego tona różnych poprawek, nad którymi nie ma sensu się tu rozwodzić.

Update jest dystrybuowany od 31 stycznia, choć u mnie pojawił się dopiero dzisiaj. Jeżeli nie macie jeszcze powiadomienia, możecie wywołać aktualizację samodzielnie wchodząc w menu Ustawienia -> System - > O urządzeniu i pociągnąć menu wybierając Sprawdź aktualizacje.

Jednocześnie uruchomiona została promocja na zakup smartfona Jolli. W związku z konferencją FOSDEM 2014, która odbywa się właśnie w Brukseli, firma oferuje 40 Euro rabatu (czyli około 10%) zniżki. Wystarczy przy zakupie w sklepie podać kod FOSDEM2014. Promocja potrwa tylko do 9 lutego.

OprogramowanieTelefony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)