Blog (670)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (24)

Po godzinach – czyli gry na Androida cz XXIV

Strona główna@lordjahuPo godzinach – czyli gry na Androida cz XXIV
08.08.2014 00:10

I po Woodstocku i Afrykańskich temperaturach, nadszedł teraz czas urlopowy i nie zamierzam go zmarnować :) Pod koniec miesiąca robię sobie przerwę w pisaniu bloga by móc odetchnąć pełną piersią i poobijać się trochę nad naszym polskim morzem wraz z moją lubą. Zapewne w tym miesiącu przed zapowiedzianym wyjazdem umilę Wam - czytelnikom - czas przedstawiając w 2-3 blogach kilka ciekawych pozycji do zagrania w wolnych chwilach :)

W dzisiejszym mam przyjemność zrecenzować symulator taksówki z uciekającymi z napadu kotami ^^ - KittenTaxi, krwiożerczy symulator rekina Hungry Shark Evolution, przezabawną łamigłówkę Help Me Fly oraz przeciekawe kalambury Teledoodle.

KittenTaxi

Nie skłamię gdy napiszę że właśnie na taką grę czekałem od dłuższego czasu - rysowana grafika, koty w roli głównej i bardzo dużo humoru. A to nie wszystko - fabuła bowiem pokazuje nam że koty też mogą napadać na banki :)

526014

Naszym głównym celem jest ucieczka pościgowi który za wszelką cenę próbuje nas dopaść. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów broni oraz granaty którymi zniszczymy goniących nas stróżów prawa. Za każdego zniszczonego przeciwnika otrzymujemy fundusze, które możemy przeznaczyć na rozwinięcie wyposażenia lub zakup nowych aut, towarzyszy czy dodatków do gry. Prócz klasycznej waluty, do naszej dyspozycji są również diamenty - za które zakupimy unikalne przedmioty lub odnowimy swoje auto, gdy zostaniemy trafieni.

rozgrywka
ekran sklepu

Gra kupiła mnie swoją prostotą i podejściem do tematu pościgów policjantów za złodziejami, które zawsze mi się podobały. Twórcy włożyli serce w ten produkt, ciągle go aktualizując i zwiększając jego możliwości, więc się nudzić nie będziecie :)

Hungry Shark Evolution

W kolejnym symulatorze, tym razem wcielimy się w krwiożerczego rekina który musi za wszelką cenę zaspokoić swój głód. I choć gra wygląda na banalnie prostą, to trójwymiarowa grafika, czarny humor i dobrze rozbudowana technologicznie gra na długie godziny będzie potrafiła zabrać nam czas.

W grze wcielamy się w tytułowego rekina, w sumie jednego z kilku dostępnych - które zdobywamy podczas rozgrywki. Naszym zadaniem jest zjedzenie wszystkiego co się porusza w głębinach - od ryb po ludziach kończąc. Oczywiście jako drapieżnik alfa musimy też zważać na niebezpieczeństwa w postaci trujących wodorostów czy innych rekinów. Na szczęście możemy naszego rekina przygotować na takie nieprzyjemne spotkania stosownie go ubierając lub zwiększając jego umiejętności.

118304
118305

Funusze zbieramy jedząc nasze ofiary i wykonując krwawe finishery - np. zjadając swoją ofiarę w locie, lub stołując się na plaży z "człowiekami" ^^. Gra przyciąga bardzo przyjemną dla oka grafiką 3D, wpadającą w ucho ścieżką dźwiękową oraz krwistą rozgrywką, która nie każdemu przypadnie do gusta - ale włączy grę by się samemu o tym przekonać.

Help Me Fly

W Help Me Fly musimy tak kierować nasz samolocik by trafił do celu. Od razu zauważamy że ten tytuł to jedna większa łamigłówka gdzie będziemy musieli pomyśleć i nie raz pokombinować. Nasze zadanie polega na ustawieniu trasy z klocków po której nasz bohater spokojnie doleci do celu, przy okazji łapiąc złote gwiazdki.

Choć nasze zadanie wydaje się banalnie proste, to takie nie jest. Często staniemy w tzw. sytuacji bez wyjścia i nie zdobędziemy żadnej gwiazdki, bo nie będziemy wiedzieć jak postąpić. Ale wystarczy w takim wypadku troszkę pokombinować, a wszystko się uda.

Teledoodle

Na koniec zostawiłem perełkę. Teledoodle to nic innego jak klasyczne kalambury, z tą różnicą że funkcję kartki pełni rolę tutaj nasze urządzenie. Minusem może być fakt że gra jest w języku obcym, ale nie przeszkadza to w jego użytkowaniu. Jedna osoba otrzymuje tekst który ma przelać na papier - i tak musi narysować tą "rzecz" by drugi użytkownik nie miał problemu z odgadnięciem i napisaniem czym jest owa rzecz.

118306
118307

Gra się bardzo przyjemnie - bo można grać nawet do 8 graczy w maks 5 rund. Dochodzi tez opcja grania na połączonych urządzeniach - nie tylko na jednym, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Mam gorącą nadzieję że choć jeden tytuł z powyższych znajdzie miejsce na waszych sprzętach i zachęci do zagrania. Miłego weekendu drodzy czytelnicy :)

Komentarze (1)