Blog (652)
Komentarze (4.9k)
Recenzje (24)

Po godzinach — czyli gry na Androida cz. 36

Strona główna@lordjahuPo godzinach — czyli gry na Androida cz. 36
21.01.2015 13:51

Wielkimi krokami zbliża się Coldzlot - duża impreza Dobrych Programów dla najlepszych z najlepszych blogerów naszego portalu oraz administratorów i moderatorów forum. Mam nadzieję że grupa na spotkaniu podejmie dyskusję na tematy rozwijania wpisów blogowych na stronie oraz głośną ostatnimi czasy sprawę asystenta pobierania. Ale i tak głównie życzę im wspaniałej zabawy przy "soczku jabłkowo-miętowym" i odetchnięciu od trudów pracy i niekiedy powtarzalności życia codziennego. Bawcie się grzecznie!

Poza tym odliczam dni do 27 stycznia - premiery nowego dziecka firmy Techland - Dying Light w którą mam zamiar zagrać. Jeśli starczy czasu i chęci opiszę swoje pierwsze wrażenia z gry na swojej serii blogowej. Pora na warte uwagi tytuły, a zaczynamy od:

Brothers in Arms® 3

Kolejna część serii z cyklu przygód Kompanii Braci. Tak jak w poprzednich odsłonach i tym razem stawiamy opór niemieckim oddziałom w trakcie 2 wojny światowej. Nowa część zachwyca świetną optymalizacją, stawiającą głównie na płynną i zachwycającą oko grafiką.

Sterowanie opiera się na korzystaniu z panelu po lewej stronie ekranu odpowiedzialnego za celowanie, a przewijanie palcem po ekranie powoduje poruszanie się naszej postaci. Dodatkowymi opcjami są chowanie się za przeszkodami lub przeskakiwanie przez nie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by stosować uniki lub strzelać z ukrycia. Przydatną umiejętnością jest też możliwość odrzucania granatów wroga.

541022

Zastajemy w grze bardzo rozbudowany system rozwoju postaci. Po kilku misjach otrzymujemy nowych sprzymierzeńców i możliwość rozwoju ich umiejętności. Zdobywamy także specjalne fundusze które możemy przeznaczyć na ulepszenie atrybutów posiadanej broni, zakup nowej lub dokupienie niezbędnych do misji przedmiotów. Gra nie należy do najtrudniejszych a przechodzenie kolejnych misji sprawia wielką frajdę. Zapewne nie staniecie się od razu mistrzami celowania, gdyż każda broń ma inny odrzut i dopiero po usprawnieniu jej możemy na spokojnie mierzyć się z silniejszymi wrogami. Ciekawostką jest że gdy zabraknie nam funduszy na ulepszanie, zawsze możemy powtórzyć każdą misję by ponownie zgarnąć bonusy.

bESMEfdz

Brothers in Arms® 3 dostępny w sklepie Google Play za darmo!

Dumb Ways to Die 2: The Games

I stało się. Po genialnej części pierwszej, twórcy pod koniec 2014 roku uraczyli nas kolejną. Tym razem mamy do bicia więcej rekordów, bo aż 28 zadań utrudni nam wolny czas. Czy i tym razem uda nam się uratować naszych kolorowych milusińskich zanim skończy się czas ?

541027

Do zabawy zostało nam oddanych aż 5 scenerii oraz jedna w przygotowaniu. W każdej możemy bić odmienne rekordy w unikaniu zagrożeń. Każde zadanie można wykonać w inny sposób a rozpracowanie wszystkich wymaga myślenia oraz niezłego kombinowania. Pozycja obowiązkowa dla fanów poprzedniej części.

bESMEfdF

Dumb Ways to Die 2 dostępne w sklepie Google Play za darmo!

SimCity BuildIt

Ea zaszalało na całej linii. Po niezbyt udanej premierze nowego SimCity firma zdecydowała się wydać swoistego klona - oczywiście też okrojonego - na urządzenia przenośne. Jeśli ktoś myślał że owa gra niczym się nie wyróżnia i nic nowego nie wniesie, jest w dużym błędzie. Grywalność! Dawno tak nie wsiąkłem w grę jak w tej produkcji.

W grze wcielamy się w burmistrza miasta i decydujemy gdzie i jaki budynek postawić, jak usprawnić przemysł oraz wykonujemy pomniejsze zadania by zwiększyć obroty finansowe miasta. Na pierwszy rzut oka obserwujemy tutaj typowe zagranie a'la Farmville gdzie wykonując dane akcje dostajemy bonus w postaci punktów doświadczenia oraz dodatkowych funduszy. Dzięki takim bonusom nasze miasto się rozwija a my mamy otrzymujemy coraz to trudniejsze zadanie utrzymania ładu w naszej mieścinie.

121983
121984

Po odblokowaniu danego poziomu, udostępniają nam się nowe opcje do rozbudowy miasta, niedostępne wcześniej budynki czy fabryki. Otrzymujemy możliwość handlu surowcami czy wytworzonymi dobrami. W grze przesiedziałem jak na razie ponad 21 godzin i ani razu gra mi się nie znudziła, właśnie dzięki temu że twórcy zadbali o to by losowe zadanie oraz zapotrzebowanie mieszkańców sprawiało wrażenie pewnej losowości zadań pobocznych.

bESMEfdG

SimCity Buildit jest dostępny w sklepie Google Play za darmo!

Buff Knight! - RPG Runner

Omawiany przeze Mnie tytuł to typowy runner gdzie wybrany przez nas bohater - wojownik albo mag - stawia czoła napotkanym po drodze wrogom. Po drodze zabijamy poczwary które ośmielają się nam stanąć na drodze i dostajemy za nie złoto. Głównym orężem jest zakupione przez nas uzbrojenie a także czar piorunu który po rozwinięciu zadaje duże obrażenia. Zgromadzone fundusze przeznaczamy na rozwój wyposażenia naszej postaci oraz na losowe bonusy do nich.

541041

Prócz złota zbieramy również klucze do otwierania skrzyń ze skarbami oraz niebieskie klejnociki dzięki którym zwiększamy umiejętności bazowe naszej postaci. Co jakiś czas możemy też znaleźć artefakty które po założeniu dodają specjalne umiejętności dla postaci lub zwiększają ich statystyki. Prócz typowej kampanii na wprawionych graczy czeka typ survival - gdzie możemy sprawdzić skuteczność naszej postaci na jednym życiu.

bESMEfdH

Buff Knight! - RPG Runner jest dostępny w sklepie Google Play za darmo!

Crusaders Quest

Nieco inne podejście do runnera opisanego powyżej z taką różnicą że tym razem zarządzamy trzyosobowym zespołem złożonym z takich klas jak wojownik, paladyn, łucznik, czarodziej, strzelec czy medyk. Dodatkową nowością jest fakt iż sami decydujemy jaki rodzaj ataku ma być użyty na przeciwniku oraz sami musimy decydować o taktyce na niektórych potężnych wrogów.

541046

Przed każdą potyczką możemy zdecydować jakie postacie wezmą udział w walce oraz jakim będą walczyć wyposażeniem. Możemy trenować naszych bohaterów oraz korzystać z pomocy czarodziejskich mocy naszych pięknych towarzyszek - służących takimi mocami jak spętanie czy magiczna bariera. Ciekawym dodatkiem jest możliwość łączenia ataków w silniejszy - 3 takie same znaki w rządku objawiają się jednym potężnym atakiem, a jak mamy odkrytą umiejętność specjalną - aktywowaniem jej na najbliższych wrogach. Tytuł bardzo, ale to bardzo wciągający.

bESMEfdI

Crusaders Quest jest dostępny w sklepie Google Play za darmo!

Państwa Miasta

Komentarz do tej aplikacji jest chyba zbędny, więc postanowiłem nie pisać o niej. No chyba że zaliczasz się do tych osób które wychowały się w czasach grania na smartfonach. Jeśli tak to zrozum że my kiedyś graliśmy w tę grę na kartkach - posługując się długopisem lub ołówkiem.

541051

Dla tych mniej kumatych - chodzi o podanie w jak najkrótszym czasie przykłady wyrazów na podaną odgórnie literę. Zwykle grało się w dwie i więcej osób a gra dawała wiele przyjemności. Niestety, twórcy tej aplikacji dali nam możliwość grania z komputerem na punkty, a tryb wieloosobowy jest dostępny dopiero po zalogowaniu się na konto Google+ i graniu ze znajomymi.

Państwa Miasta są dostępne w sklepie Google Play za darmo!

Konwerter Wolny

Na koniec zostawiłem sobie bardzo ciekawą aplikację do przeliczania przeróżnych wartości. Aplikacja pomocna szczególnie dla tych co muszą korzystać z takowych kalkulatorów w pracy. Aplikacja oferuje takie obliczenia jak: jednostki astronomiczne, miary kuchenne, energia, debit, częstotliwości, wydajność, radiacja, objętość ... oraz wiele innych - łącznie 26 możliwości.

121988
121989

Włączenie interesującej nas funkcji skutkuje wyświetleniem powyżej klawiatury z cyferkami danych do obliczeń. Szkoda że twórcy nie pomyśleli o czymś takim jak filtrowanie/wyszukiwanie interesujących nas zagadnień, gdyż szukanie na liście interesującego nas państwa w funkcji wymiany walut niestety trochę trwa i nie jest zbyt wygodne. Mimo wszystko aplikacja działa bardzo sprawnie i nie jednemu się przyda na klasówkach ... yyy ... w pracy!

Konwerter Wolny dostępny w sklepie Google Play za darmo!

Komentarze (17)
bESMEfev