Blog (167)
Komentarze (922)
Recenzje (0)

Co nowego w Plasma Active?

Strona główna@lucas__Co nowego w Plasma Active?
11.05.2011 19:51

O Plasma Active pisałem już jakiś czas temu. Dla tych, którym nie chce się czytać moich poprzednich wypocin ehm... wpisów, dwa słowa przypomnienia. Podstawowe założenia całego projektu są dosyć proste - stworzyć atrakcyjny wizualnie interfejs użytkownika, przy wykorzystaniu istniejących technologi, obejmujący szerokie spectrum urządzeń - tym jest w skrócie Plasma Active

Deweloperzy w ciągu ostaniach kilku tygodni skupili się głownie na małych poprawkach, które znacząco poprawiają wygląd całości. Mimo, iż w wielu przypadkach jest to "czysta kosmetyka", znalazło się kilka efektownych nowości do których można zaliczyć:

Ulepszony układ wirtualnej klawiatury

Wraz z wprowadzeniem nowego układu klawiatury, autorzy podkreślają, iż jest on dużo lepiej przystosowany dla tabletów. W tym przypadku zajęto się głownie lepszym wyeksponowaniem najczęściej używanych znaków. Mimo, iż klawiatura wirtualna w żadnym wypadku nie zastąpi fizycznej, twórcy starają się, aby praca z nią była jak najbardziej przyjemna.

384940

Górny panel i przełączanie okien

Deweloperzy zajęli się również wyglądem górnego panelu, dającego dostęp do ustawień sieci, zasilania itd. Do tej pory po najechaniu na dany element pojawiał się efekt powiększenia, który umożliwiał lepsze trafienie w odpowiednią pozycję. Autorzy zrezygnowali z tego rozwiązania, zwiększając po prostu wysokość panelu. Oprócz tego twórcy postanowili zmienić sposób przełączania okien, pojedynczy przycisk uruchamiający tryb "expo" ma zostać zastąpiony przez miniaturki programów umieszczone na panelu, które będą się powiększać po najechaniu nań palcem, myszką (co tam kto woli ;)).

Nowy przełącznik aktywności

Plasma Active doczekał się również nowego przełącznika aktywności (Activity Switcher). Nowa wersja posiada interfejs w stylu koła, który został umieszczony z prawej strony. Całość pozwala na swobodne zmienianie aktywności, oferując przy tym możliwość ich podglądu.

384945

Nic tak nie pobudza wyobraźni jak szansa obejrzenia na żywo, dlatego deweloperzy przygotowali stosowne video Nieskromnie dodam, że wszystkie GNOME Shelle, Unity mogą się schować ;)

bErrDDCL

Więcej informacji: http://vizzzion.org/blog/2011/05/whats-new-in-plasma-active/

Udostępnij:
bErrDDDH