Blog (12)
Komentarze (32)
Recenzje (0)

Recenzja smartfona Samsung Galaxy Mini cz.1

@MartinSRecenzja smartfona Samsung Galaxy Mini cz.127.07.2011 09:09

Samsung Galaxy Mini cz.1

391021

Gt-s5570

Samsung Galaxy Mini jest najmniejszym telefonem z serii Galaxy Samsunga. Koreańskiemu potentatowi brakowało w swojej ofercie czegoś dla mniej wymagających klientów. Galaxy Mini ma być dopełnieniem oferty producenta tej z niższej półki cenowej, z androidem w wersji 2.2 i możliwościami Android Market jest pełnoprawnym smartfonem. Przekonajmy się jak to wygląda w rzeczywistości.

Co jest w opakowaniu?

Po więcej zdjęć i filmów sięgnij tutaj, a konkretnie tu

Opakowanie słuchawki od Samsunga jest estetyczne i kolorowe energetyczne (w Samsung Galaxy S II było stonowane i szare) . Na froncie widnieje zdjęcie smartfona. Na prawym boku można zauważyć podstawowe informacje o np. ekranie z Multi-Touch czy trzy zakresowm WiFi. Po otwarciu pudełka widzimy nasze urządzenie, a tuż pod nim całą zawartość opakowania, czyli słuchawki (które w moim egzemplarzu nie były dołączone), ładowarkę z końcówką MicroUSB, kabel przesyłowy również z końcówką MicroUSB, trochę makulatury, czyli skrócona instrukcja użytkowania i karta gwarancyjna, a także miły gest ze strony producenta kartę MicroSD 2GB z adapterem SD. Minimum z minimum jak na dzisiaj, ale czego można wymagać od słuchawki z niższej półki.

391027

Z zewnątrz

Telefon na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo mały i jest całkowicie plastikowy, jednak materiał jest dobrej jakości. Plastik jest matowy, a pośrodku ma kolorową obwódkę (w zależności od wybranego modelu zieloną bądź matowo szarą). Przód smartfona to sam ekran o wielkości 3,14 cala z głośniczkiem, który podczas rozmów daje czysty i głośny dźwięk i trzema fizycznymi przyciskami standardowo montowanymi w telefonach z Androidem: Menu, Ekran Główny i Cofnij. Producent nie pokusił się jednak o jakiekolwiek zabezpieczenie ekranu przed zarysowaniem jednak nie jest on podatny na takie usterki. Problemem mogą okazać się brudzące palce zostawiające tłuste ślady. Tuż obok głośniczka możemy dostrzec czujnik zbliżeniowy i światła. Jedyny czego tu brakuje to kamery do wideorozmów. Z tyłu smartfona znajdziemy obiektyw aparatu fotograficznego oraz mały głośniczek multimedialny charakteryzujący się odpowiednio wysoką siłą dźwięku, jednak jego umiejscowienie nie jest zbyt fortunne – przypadkowo podczas gry lub oglądania filmu można go przysłonić palcami. Klapka została wykonana z lekko gumowanego plastiku. Nie można jej zarzucić, iż jest mało wytrzymała. Ma perferowane wypustki, które zwiększają komfort trzymania w ręce telefonu. U dołu można dostrzec pewne zgrubienie, które również służy komfortowi trzymania. Dół telefonu kryje jedynie mikrofon. Na prawym boku dostrzeżemy włącznik telefonu z funkcją dezaktywacji ekranu oraz slot karty MicroSD. Lewa strona ukazuje przyciski regulacji głośności i miejsce na zaczep smyczy. U góry widnieje gniazdo mini-jack 3,5 mm oraz port MicroUSB z małą zaślepką. Samung projektując ten model próbował oszukać wzrok nabywców telefonu, którego boki zwężają się w dół. Miało to zamaskować grubość smartfona, który do najcieńszych nie należy (12, 10mm)

391030
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)