Blog (21)
Komentarze (359)
Recenzje (0)
@mati75Webian Shell - konkurent dla ChromeOS od Mozilli

Webian Shell - konkurent dla ChromeOS od Mozilli

07.06.2011 16:06

Mozilla Labs zaprezentowała koncept systemu opartego o przeglądarkę www, czyli w swego rodzaju konkurenta dla systemu ChromeOS. Aktualnie dostępnego jako oddzielna aplikacja.

Webian Shell został stworzony przy użyciu innego znanego już projektu Mozilla Labs - Mozilla Chromeless. Jest to projekt, który stara się zastąpić tradycyjny interfejs użytkownika przeglądarki przez bardziej elastyczną platformę opartą na HTML, CSS i JavaScript. Aktualna wersja dostępna jest mulit-platformowa działa na systemach operacyjnych Windows, Linux i Mac OS. Można ją pobrać ze strony projektu.

W tej chwili można korzystać jedynie z przeglądarki internetowej opartej o silnik Gecko.

386792

Jak pokazuje przedstawiona przez twórców prezentacja planują oni dalsze rozwijanie interfejsu przeznaczonego dla ekranów dotykowych. Z czego zauważyłem nie można jeszcze z nich korzystać w aktualnej wersji.

Chociaż można już zauważyć kilka rzeczy przygotowanych pod nowe funkcje. Jak np. pulpit z nie do końca poprawnie działającym zegarem:

386795

Od siebie dodam, że nie jestem entuzjastą umieszczania danych w chmurze i urządzeń z dotykowanymi ekranami. Uważam za sprawą ChromeOS zaczyna się tworzyć nowa dziedzina mobilnego dostępu do sieci. Pozostaje nam tylko czekać na odpowiedź innych graczy na rynku przeglądarek, czyli Opery i Apple - twórcy przeglądarki Safari.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)