Blog (5)
Komentarze (41)
Recenzje (0)

Poznaj skrytego Androida: Pełna instalacja na VirtualBox

Strona główna@ruteros4Poznaj skrytego Androida: Pełna instalacja na VirtualBox
20.04.2014 15:40

Dzisiaj chciałbym wam pokazać jak zainstalować Androida na wirtualnej maszynie (Virtualbox).

[list] [item]1. Otwieramy VirtualBoxa (instalacja przebiega standardowo).[/item][item]2. Klikamy na przycisk "Nowy" u góry menu.[/item][item]3. W pole Name wpisz "Android 4.4" (bez cudzysłowia);[/item][item]w pole Type wybierz Linux, a w pole Version wybierz Other Linux i kliknij Next. [image=nazwij] [/item][item]4. Klikaj kolejno Next lub Create, aż okno się zamknie.[/item][item]5. Teraz zaznacz pozycję z Androidem i wybierz z menu Start. [/item][item]6.Teraz przy uruchamianiu nowego okienka system zapyta o obraz płyty *.iso, kliknij na:

[image=klik] ,a następnie wybierz miejsce gdzie zapisał się plik z Androidem (*.iso) i wciśnij Enter.[/item][item]7. Teraz z Menu GRUBa wybierz ostatnią opcję (posługuj się klawiaturą) i wciśnij Enter.

[image=grub] [/item][item]8. W wyskakującym oknie wybierz pozycję: [image=part] i wciśnij enter. Kolejno: [New] [Primary] [Write] [enter x2] [wpisz "yes"] [Quit] (po każdym poleceniu [enter])[/item][item]Teraz w okienku OK, w następnym zanzacz ext3 i OK, w następnym Yes i analogicznie w dwóch następnych.[/item][item]Po zakończeniu instalacji wybierz Reebot i wciśnij Enter.[/item][item]Po ponownym uruchomieniu wejdź w Menu>>Devices>>CD/DVD Devices>>Remove Disk From Virtual Drive i znowu zresetuj.[/item][item]Teraz wjedź myszką w dolny lewy róg okna i zwróć uwagę na ikonkę myszki, kliknij w nią PPM*>>Disable Mouse Integration lub wciśnij prawy Shift(klawisz gospodarza)+I. [/item][item]Zamykamy teraz Androida. Wchodzimy w ustawienia wirtualnej maszyny (zaznacz maszynę i z menu naciśnij Settings). Klikamy na zakładkę Display, po czym na karcie Video zaznacz opcję "Enable 3D Acceleration". Uruchom maszynę. Instalacja już przebiega standardowo, a po zakończeniu nasz Android jest już gotowy![/item][/list]

UWAGA: Przy uruchamianiu systemu nic nie rób, poczekaj aż się skonfiguruje.

513543
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)