Blog (24)
Komentarze (1.6k)
Recenzje (0)
@sgjPrzegląd wiedzy o Androidzie na podstawie komentarzy z DP i komentarz do komentarzy...

Przegląd wiedzy o Androidzie na podstawie komentarzy z DP i komentarz do komentarzy...

29.12.2013 00:14

Dziś na stronie głównej DP pojawił się taki oto wpis. Informacja jak informacja. Sam fakt umieszczenia Androida obok Windows nie jest niczym nowym. Robił już to chociażby Acer na swoich netbookach z serii Aspire One. Rozwiązanie takie sprawdzało się idealnie. Pomimo, że użyty tam Android był w jednej z pierwszych wersji, specjalna kompilacja x86 nie miała dostępu do sklepu to miał on kilka zalet. Przede wszystkim jeśli nie potrzebowaliśmy systemu Windows, dostęp do przeglądarki czy poczty był możliwy niemal natychmiast od naciśnięcia przycisku "Power".

Przejdźmy jednak do komentarzy pod wpisem. A tam widzimy takie "cuda":

- brak obsługi myszy,

Jak ktoś próbował podłączyć mysz do urządzenia bez OTG to na pewno.

- tragiczna obsługa klawiatury. To rozczarowanie gdy kupujący transformera odkrywa że Android nie ma polskich liter dostępnych z klawiatury

No cóż, kupując notebooka z Niemiec też polskich znaków nie będzie. Tylko jak w Windows wystarczy zmienić układ klawiatury, tak w Androidzie wystarczy dodać mapowanie klawiszy lub wgrać gotowe pliki. Do wyboru mamy edycję/nadpisanie plików z /system/usr/keychars/ lub znacznie prostsze doinstalowanie aplikacji https://sites.google.com/site/polishhardwarekbd/

Problem w tym że pod Androidem nie ma ani jednej aplikacji która zostałaby zaprojektowana pod myszkę.

Tu widzimy poważny problem. Trzeba zdać tylko sobie sprawę z faktu że utrudnienia z tego powodu występują tylko w grach zręcznościowych i pojedynczych aplikacjach. W większości apek na androida co najwyżej tracimy kilka ułatwień wynikających z obsługi kilku punktów.

Android w wersji PC - i już w 2013 mamy wyłonioną porażkę roku 2014.

I kolejny genialny komentarz. W końcu gdzie by tam wspominać że Android na PC działa od 4 lat...

postawienie Androida w oknie a pod spodem VirtualBox - REWELACYJNA wydajność, Android sam od siebie jest SUPER SZYBKI - do tego ze 2 emulacje po drodze (Arm > x86_64 i druga VirtualBox > Windows 8)

Tu mamy kolejny genialny komentarz całkowicie ignorujący istnienie Androida x86.

Wszystkie aplikacje są projektowane tylko pod dotyk gdzie podstawą jest dotyk dwoma palcami czego nie zasymulujesz myszką.

Przyzwyczajenie silna rzecz. Dlatego poza obsługą gestów należało by przypomnieć, że w większości przypadków istnieje alternatywa klikalna z czego nadal korzystają użytkownicy starszych tabletów z ekranami rezystancyjnymi.

Musiało by najpierw Google wyrzeźbić dystrybucję Androida na x86/AMD64.

Przypomnijmy. Android x86 jest rozwijany od 2009 roku. Od jakiegoś czasu mamy smartfony na Atomie. W komentarzach były informacje o Androidzie x86, a tu taki genialny komentarz...

Android jest tworzony pod ARM (przede wszystkim) i na tym sprzęcie pokaże więcej możliwości niż na x86.

Ciekawe jakież to możliwości. Któż to może wiedzieć...

na co komu android obok Windows na komputerze? ;/

Tu posłużę się cytatem:

Pod nazwą tą Intel i jego partnerzy rozumieją sprzęt, który będzie tabletem, kiedy tego chcesz, laptopem, kiedy tego potrzebujesz.

-----------

mobilny system z telefonów na pc......średnio mi to pasuje.

Z historii Androida. Wersja 2.x z telefonów nie nadawała się na tablety. Stworzono więc wersję dedykowaną tabletom. Następnie do tej wersji dodano funkcje z telefonu tworząc nową wersję uniwersalną. Tak więc czy Android 4.x jest systemem z telefonów? Tylko częściowo.

jak mialby dzialac ten system - nie widze tego i ze z obu systemow mam dostep do tych samych danych - oba systemy wykorzystuja inne systemy plikow i jak to pogodzic ?

Silny argument. Windows używa Fat16, Fat32 i NTFS. Android używa Fat16, Fat32, Ext2/3/4 oraz ... NTFS. No jak by to pogodzić...

Przecież tam nie ma obsługi prawego klawisza myszy, menu kontekstowych itp.

Pytanie za 100 punktów. Jaka jest reakcja na pacnięcie w ekran i przytrzymanie go w miejscu? Niewiarygodne w części aplikacji pojawia się menu kontekstowe. W przypadku myszy jedyna różnica jest taka że oba klawisze mają tą samą funkcje. Jednak siłą przyzwyczajenia prawym przyciskiem możemy wywoływać menu, a prawym po prostu klikać.

I to by chyba tyle

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)