Blog (359)
Komentarze (10k)
Recenzje (37)

Co nowego przyniesie nam Windows 8 (wg innych serwisów Windows Next)?

@Shaki81Co nowego przyniesie nam Windows 8 (wg innych serwisów Windows Next)?28.03.2011 14:39

Od jakiegoś czasu pojawiają się się doniesienia na temat nowego Windowsa. Niektóre serwisy (nawet uznane serwisy informatyczne) podają, że jeszcze w tym roku pojawi się Windows 8 – chip.pl – chyba to jednak przesada. Pokusiłem się o mały spis nowinek,jakimi się chwali Microsoft, no jakie wyciekły z serwerów MS.

Ale co ma nam przynieść nowy Windows?

 1. Pełna optymalizacja do pracy na tabletach z procesorami ARM – Czas najwyższy, ten rodzaj procków już na dobre się zadomowił na rynku, a MS chyba go jednak olał.
 2. W pełni trójwymiarowy interfejs – Czyli co, od następnej wersji Windowsa czeka nas korzystanie z kompa w okularach?
 3. Wsparcie dla multidotyku – tutaj to chyba tylko można powiedzieć, że skoro Windwos ma być na tabletach to bez tego ani rusz.
 4. Sprzętowy przycisk przywracania systemu – się zapowiada ciekawie, czyli co na obudowie pomiędzy przyciskiem resetu a włącznikiem będzie przycisk przywróć system?
 5. Wykorzystanie kamery do logowania – A cóż to smutny koniec wpisywania haseł do systemu?
 6. Nowy pasek zadań wraz z integrowanym identyfikatorem Windows Live - Choć wg obrazów dostępnych w necie to ten sam pasek co w Win7, tylko z dodatkową ikonką
 7. Kopia zapasowa systemu będzie zapisywana w chmurze - Bez problemu można to skonfigurować w tej chwili, więc cóż to za nowość?
 8. Bardzo szybka reinstalacja systemu – Testy były przeprowadzone na 12 rdzeniowej maszynie z 24 GB RAM – na takim sprzęcie to i Win7 zainstaluje się w kilka minut.
 9. Obsługa gestów użytkownika – Kinect w wersji dla Windows czy jak? Skoro można grać za pomocą tego to czemu nie obsługiwać systemu?
 10. Pierwszy system zbudowany w technologii 128-bitowej – jeszcze dobrze nie zadomowiła się technologia 64-bitowa a tu już o 128 bitach marzą. Ehh pomarzyć dobra rzecz.
 11. Nowa przeglądarka IE10 - Pierwsze informacje o IE10 pojawiają się tu i ówdzie w internecie, Nawet na DP widziałem w komentarzach jakieś wzmianki na ten temat
 12. Nowe motywy, których nie ma możliwości zaimplementowania w tej chwili – Ciekawe cóż to za nowość – jak nie ma tych motywów w Windowsie to zawsze można pobrać z zewnątrz.

Czy jest to jakaś rewolucja? Wątpię. Większość tych mechanizmów już zostało zaimplementowane bądź to w Linuksie czy MacOS. Zdaje się, że to naturalna ewolucja systemu a nic nowego co miałoby zrewolucjonizować sposób pracy z systemem operacyjnym.

Swoją drogą to ciekawe ile z tego będzie zaimplementowana, a ile to tylko czysta wyobraźnia osób piszących . takie newsy

Spis treści całości mojego blogowania znajduje się tutaj.

Windows
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)