Blog (51)
Komentarze (2.6k)
Recenzje (0)

Gramy smartfonem...w grę...w przeglądarce i nie tylko

Strona główna@SongokuuGramy smartfonem...w grę...w przeglądarce i nie tylko
29.05.2013 04:37

O Google można powiedzieć wiele złego i zarzucać chęć przejęcia władzy nad światem. Nie można jednak firmie z Mountain View odmówić pomysłowości i dowcipu. Myślę tutaj głównie o Google Doodle, szczególnie tych interaktywnych. Jest także wiele zabawnych Easter Eggs a o nich więcej pisze kubut na swoim blogu.

Dziś jednak mam coś ciekawszego a przynajmniej bardziej skomplikowanego. Chrome Experiments - a w ramach tego "projektu" dwie gry. Chociaż nazwa wskazuje na potrzebaę korzystania z przeglądarki Chrome i taką też zaleca Google (a jakże by inaczej :) to, jak sprawdzałem działa również z innymi przeglądarkami. Szczerze mówiąc to i tak mam wrażenie, że najlepiej działa to pod zalecaną wersją, ale cieszy, że nie jest to "exclusive".

Roll It

Pierwsza gra do zabawy wymaga komputera i smartfona a może w niej wziąć udział do trzech graczy.

bDYGVTVj

Aby rozpocząć grę, na komputerze należy wejść na stronę:

469695

a na smartofnie wybrać poniższy adres oraz wpisać wygenerowany 5-cio literowy kod synchronizacji:

bDYGVTVp
g.co/rollit
469698

Jeśli wszystko się uda powinniśmy zobaczyć taki ekran:

469700

Teraz wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami. Jak łatwo się zorientować, smartfonem sterujemy tym co się dzieje na ekranie komputera. Wybieramy ilość graczy a potem każdy z nich ustala kąt/kierunek a następnie wykonuje rzut smartfonem w monitor... :P Oczywiście jeśli zależy nam i na monitorze i na telefonie polecam nie wypuszczać tego drugiego z ręki. W tym miejscu przypomniało mi się jak to swego czasu Nintendo "wpadło" na pomysł przywiązywania Wiilotów do nadgarstków po wielu przypadkach rozbitych ekranów telewizorów.

bDYGVTVq

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=_4RFIcuuHBE] Gra może nie jest najwyższych lotów ale sprawia frajdę, a to najważniejsze :)

Polecam spróbować.

Racer

Druga gra nie wymaga dostępu do komputera. Wystarczy smartfon lub tablet a dokładniej co najmniej dwa a maksymalnie pięć. Można zagrać w pojedynkę ale nie o to tutaj chodzi. Tutaj mała uwaga. Niestety może nie zadziałać na wszystkich urządzeniach. Na Galaxy Note 2 działa ale już na Galaxy S2 nie :( Nie mam więc możliwości, żeby sprawdzić jak to działa w praktyce. Może w pracy się uda...

bDYGVTVr

Gra to "zwykłe" wyścigi samochodowe w stylu retro. Pamięta ktoś Autodrahe ?

Wchodzimy na stronę:

g.co/racer

I jeśli tylko nasz sprzęt podoła to by zagrać w multiekranowy wyścig należy wpisać podany kod na wszystkich urządzeniach. Wybrać numer ekranu oraz ustawić się w wybranej kolejności... 3...2...1...START :)

bDYGVTVs

Starowanie jest banalne. Palec na ekranie - GAZ, puszczamy - HAMULEC.

Miłej zabawy.

bDYGVTWf