Blog (22)
Komentarze (31)
Recenzje (0)

SPiNTiRES – Król Bezdroży

Strona główna@sunwarbilSPiNTiRES – Król Bezdroży
16.06.2014 22:56

[image=Spintires]

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, że Spintires od IMGN.PRO ma wiele braków oraz niedomagań i bardziej nadawałby się jeszcze na wydanie jako "early access" (zaznaczam, że to tylko moje zdanie). Wyjaśniam szybko dlaczego. Brak tu kilku kluczowych elementów jak np. widoku z kabiny czy obsługi kierownic (choć pady działają - te dwa braki dyskwalifikują ten tytuł jako symulację a do takiego miana aspiruje). Ilość dostępnych pojazdów nie powala (pomagają tu trochę mody zmieniające nazwy pojazdów na prawdziwe i dodające nowe - do modów jeszcze powrócę), kuleje zachowanie pojazdów na asfalcie, czkawki dostaje również system uszkodzeń nabijając punkty w najdziwniejszych sytuacjach, kamera lubi czaszami zrobić fikołka, zdarzają się (sporadycznie, ale jednak) wycieczki na pulpit (QTD). Na koniec jeszcze można dodać mało zróżnicowane zadania. Mając na uwadze w/w przed twórcami daleka droga i tylko można mieć nadzieje, że gra doczeka się góry patchy i jeszcze więcej wsparcia od moderów.

jak prosiak szczupakiem zanurkować w błoto po szyję
116979
116980

Uffff, to jest wszystko, co leżało mi na sercu i musiałem się wyżalić. Teraz mogę przejść do tego co dobre, a raczej jak prosiak szczupakiem zanurkować w błoto po szyję. Jazda w dziczy i wytyczanie samemu szlaku, odkrywanie nowych pojazdów i baz to "czysta" radość. Pokonywanie rzek to dające dużo satysfakcji wyzwanie, a nawet, jeśli się nie uda to nic straconego, bo od czego mamy inne pojazdy - odpalamy wyciągarkę i walczymy dalej. Skończyło się paliwo - spokojne od czego jest cysterna. Wóz powiedział "Niet" i trzeba go naprawić - mamy sprzęt i do tego wyzwania. Tu właśnie zakopana pod tonami błota i piachu największa zaleta i słabość Spintires. Tak jak i do prawdziwego offroadu potrzeba specjalnego nastawienia tak i tutaj ktoś nie zainteresowany tematem po 2 minutach powie "meh", natomiast fan wsiąknie a na godziny a na błędy i niedomagania przymknie oko. Dodatkową zaletą jest tu tryb multiplayer pozwalający na zabawę do 4 graczy naraz w co-opie. Co od samych wymagań to nie przerażają, bo do grania wystarczy Core 2 Duo 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza), Windows Vista/7/8.

Po wymaganiach widać, że szału graficznego nie będzie, ale co ciekawa gra wygląda bardzo dobrze, choć czuć, że większość pary idzie w fizykę (choć nie zawsze w 100 % realistycznie działającą). Podobna sytuacja jest z dźwiękiem, bo słychać, że twórcy przyłożyli się do odgłosów wydawanych przez naszą maszynerię, zawodzi natomiast muzyka, bo o tą trzeba zatroszczyć się samemu (choć można się spierać czy słuchając potworów takich jak MAZ potrzebna nam muzyka).

116981
116982

[join][img=SpinTires3]

Wracając do modów polecam ze swojej strony świetnie zaopatrzoną stronę http://spintires.nl/ gdzie można znaleźć wszelkiego rodzaju mody od nowych pojazdów i map po kosmetyczne maleństwa zmieniające nazwy pojazdów na prawdziwe - choć znalazłem kwiatka dodającego zaprzęg konny.

Zainteresowani mogą również zapoznać się z demem dostępnym na stronie twórców, które waży ok 100 MB (w wersji tech demo daje dostęp do 2 pojazdów oraz małego odcinka terenu).

Tytuł dostępny jest w dystrybucji cyfrowej Steam w cenia 25 € lub w wersji pudełkowej za ok 70 zł np.3kropki.pl. Przed zakupem polecam jednak zapoznanie się z recenzjami / demem bo nie jest to tytuł dla każdego.

Udostępnij:
Komentarze (2)