Blog (15)
Komentarze (357)
Recenzje (3)

Technika w Twojej służbie

@TheUshTechnika w Twojej służbie
07.07.2014 02:48

Smartfon i komputer – przez wielu używane głównie jako brama do Internetu i żródło wszelakiej rozrywki: pogawędek ze znajomymi na Facebooku, filmów z kotami na YouTube, czy infotainmentu na stronach TVN24.

522548

Czy to jednak ich jedyne zastosowania? Skoro w kieszeni nosimy komputer, który byłby w stanie wysłać człowieka na księżyc, to może można wykorzystać go w sposób, który przyczynił by się do naszego rozwoju, a pecet może ma do zaoferowania coś więcej jak uruchomienie przeglądarki internetowej?

Zdecydowanie tak.

Siła nawyku

Zapewne wielu czytelników ma podobny nawyk do mojego. Wychodzi rano z pracy i po drodze słucha radia lub muzyki. Czy to na słuchawkach jadąc tramwajem, czy w samochodzie, zawsze można liczyć na około pół godziny słuchania. Powrót to oczywiście kolejne pół.

Jazda do pracy jest przeważnie tak bardzo wyćwiczona, że nie wymaga od nas większej uwagi, więc umysł szuka jakiegoś punktu zaczepienia, żeby się nie nudzić. To idealny moment, w którym możemy od czasu do czasu podsunąć sobie treści ambitniejsze i bardziej rozwijające od tego co serwuje nam radio.

Są dwie rzeczy, które wg mnie idealnie się w tym miejscu nadają, a możesz z nich skorzystać używając smartfona. Po pierwsze: podcasty. W sieci można znaleźć tysiące audycji na interesujące nas tematy. Masz ochotę poćwiczyć angielski? Na iTunes są dziesiątki, jeżeli nie setki podcastów w tym temacie. Może masz ochotę posłuchać czegoś o nauce, zamiast czysto rozrywkowych programów porannych w radiu? Proszę bardzo, o tym podcasty też się znajdą. W przeciwieństwie do radia, jak nie zdążysz wysłuchać audycji do końca, nic nie tracisz. Możesz powrócić do niej w każdej chwili i przywrócić odtwarzanie od momentu w którym skończyłeś.

522555

Po drugie: Audible.com . Jest to serwis prowadzony przez Amazona, który oferuje dostęp do dziesiątek tysięcy audiobooków. Szczególnie polecam rozejrzeć się po działach Science & technology, Business czy Self development. Można znaleźć tam książki przeróżne: od klasyków ekonomii jak Adam Smith, po „Dreaming in code“ Scotta Rosenberga.

522557

Uniwersytet w komputerze

  • „Computer Language Engineeing“, „Computer Systems Engineering“ – MIT
  • „Game theory“, „Introduction to psychology“ – Yale University
  • „Public Economics“, „Statistics 110: Probability“ – Harvard

To tylko jedne z setek wykładów dostępnych za darmo w internecie na iTunes U. Ogromna część osób po skończeniu studiów nigdy więcej nie wraca do materiałów szkoleniowych ze swojej dziedziny. Horyzonty jednak warto poszerzać i zamiast kolejnego odcinka serialu polecam od czasu do czasu obejrzeć jakiś wykład. Szczególnie, że często ma się tu do czynienia z prawdziwymi pasjonatami, którzy potrafią wyłożyć przedmiot jak mało kto.

522561

Podsumowanie

W tym momencie zakończę pisanie, żeby całość wpisu nie była za duża do przełknięcia na raz. Kolejne propozycje tego w jaki sposób rozwijać się, korzystając z technologii, wkrótce.

InternetTelefony
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)