Blog (88)
Komentarze (1.2k)
Recenzje (0)
@TomisHNa kłopoty z IFC w LED TV Panasonic - aktualizacja 1.323 (na bazie TX-L42E30E)

Na kłopoty z IFC w LED TV Panasonic - aktualizacja 1.323 (na bazie TX-L42E30E)

24.07.2012 15:42, aktualizacja: 30.07.2012 08:49

Pamiętacie jak to niedawno, po instalacji aktualizacji o numerku 1.322 w telewizorze TX-L42E30E Panasonica, wychwalałem poprawioną jakość obrazu? W sumie po niecałym miesiącu oto producent ponownie zaskoczył użytkowników swych TV, w zeszłym tygodniu po "cichaczu" atakując z firmware 1.323. Oficjalnie chodzi o polepszenie działania Viera Cast, ale...

424720

Wyraźne zmiany zaszły ponownie w temacie wyświetlania obrazu. Widoczne nawet pomimo zastosowania aktualizacji 1.322 artefakty przy korzystaniu z opcji IFC (Intelligent Frame Creation - tworzenie klatek pośrednich) przy przejściu na 1.323 praktycznie zniknęły. IFC ustawione na maksimum daje w większości przypadków obraz bez zniekształceń. Da się na siłę dopatrzeć czasem przekłamań i przesunięć, ale to naprawdę jeśli się bardzo mocno czepiać. Jeżeli ktoś nie dba o niski input lag w grach (który poza trybem Game jest spory, jednak powiedzmy znośny) to spokojnie te kilka sztucznych klatek na sekundę może sobie włączyć. Przykładowo w The Amazing Spider-Man z IFC była istna sieczka (pomykanie na tle budynków), a teraz pięknie.

Ale coś za coś. Ogólna jakość obrazu uległa w moim osobistym odczuciu lekkiemu pogorszeniu, bardziej dostrzegalne jest też chyba smużenie. Obraz stracił nieco na "trójwymiarowości" przy IFC na maksimum i nie ma już tak wyraźnego skoku między ustawieniem tym, a pośrednim. Nie występuje nadpłynność ruchu, więc jeśli ktoś zakochał się w efekcie "opery mydlanej" może się zawieść. Moim zdaniem jednak pozbycie się artefaktów warte było zmian. Co będzie dalej?

Aktualizacja 30.07.2012:

Jednak nie jest tak różowo. Z niewiadomych przyczyn telewizor gubi się czasem na usuwaniu przeplotu, serwując użytkownikowi charakterystyczne poziome "kreski". O ile artefakty na krawędziach obiektów są też jak wspominałem o wiele mniej zauważalne, miejscami IFC potrafi zaserwować naszym oczom specyficznego "ducha" obiektu - efekt zademonstruje Johnny Cage:

424725

To co, w sierpniu kolejna wersja firmware'u?

Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)