Blog (34)
Komentarze (271)
Recenzje (0)
@tux35Ciekawe gry wyścigowe na Linuksa

Ciekawe gry wyścigowe na Linuksa

03.01.2013 22:58

Chciałbym w tym wpisie zaprezentować kilka ciekawych gier na Linuksa. Będą to 2 gry wyścigowe które moim zdaniem są najlepsze. Zaczynamy!

UWAGA! Jest już dostępna wersja 0.8 gry SuperTuxKart jednak w trakcie pisania tego wpisu była dostępna wersja 0.7.3

1.SuperTuxKart 0.7.3

SuperTuxKart to wyścigi dostępne na Linuksa. Trzeba dojechać do mety na pierwszej pozycji. Jednak to nie są zwykłe wyścigi! Przeciwnicy mogą używać różnych broni aby Was spowolnić!

Wyzwania

Aby rozpocząć grę, należy kliknąć Wyzwania. Aby odblokować wszystkie trasy i grand prix należy ukończyć wyzwania więc warto przejść je wszystkie! Początkowo będą 3 dostępne wyzwania: [img=wyzwania]

1.Ukończ Farmę w 2:30 2.Wygraj grand prix "Plac Zabaw Pingwinów" 3.Wygraj wyścig na Śnieżnej Górze

Moim zdaniem najłatwiejsze wyzwanie to Ukończ Farmę w 2:30. Przeciwnicy w tym wyzwaniu są słabi i powolni więc powinniście wygrać. Zerknijmy na drugie wyzwanie. W tym wyzwaniu może być ciężko. Przeciwnicy są na najwyższym poziomie trudności (Ekspert) i zawiera 5 tras! Ale zauważcie że jak się postaracie na trasie Północny Kurort (kiedyś Śnieżna góra) to wygracie wyzwanie nr 3 (Wygraj wyścig na Śnieżnej Górze)! Omówiłem 3 dostępne wyzwania po instalacji STK. Resztę postarajcie się odkryć sami ;)

Singleplayer (Jeden gracz)

Żeby zacząć tryb singleplayer trzeba wybrać gokarta. [img=wyborgokarta] Po wybraniu gokarta, przyjdzie pora na wybór trybu i liczbę przeciwników. [img=wybortrybustk] Krótko wyjaśnię te tryby:

  • Szybki wyścig - normalny wyścig z broniami
  • Czasówka - dostajemy na start parę przyspieszeń, bez broni
  • Śledź Lidera (trzeba ukończyć wyzwanie nr 2, patrz: Wyzwania) - trzeba śledzić lidera, nie wolno go wyprzedzać.

Resztę znajdziecie w Pomocy STK (patrz: Pomoc). Po wybraniu liczby przeciwników (do 19) i trybu gry, mamy do wyboru wiele tras i Grand Prix [img=trasystk] . Połowa tras i większość Grand Prix jest zablokowana. Żeby je odblokować, należy przejść wyzwania (patrz: Wyzwania). W wypadku trasy, można ustalić liczbę okrążeń. [img=trasastk] Aby zacząć wyścig należy kliknąć Zacznij wyścig (lub Zacznij Grand Prix).

Multiplayer (Wiele graczy)

Gracze dołączają wciskając klawisz "ognia". Jest dostępny nowy tryb: Walka 3 walnięć. Gracze zaczynają z ilością 3 żyć. Za pomocą broni dostępnych na arenach, należy strącić 3 razy przeciwnika.

Dodatki

Jeżeli znudzicie się trasami w STK, przejdźcie wszystkie wyzwania. Ale jeżeli chcecie zyskać jeszcze więcej tras (lub gokartów) to odwiedźcie menu Dodatki. W tym menu można pobrać gokarty, trasy i areny do trybu Walka 3 walnięć. [img=dodatki] Poniżej znajduje się film który opisuje pobieranie i korzystanie z dodatków:

Opcje

SuperTuxKart z domyślnymi ustawieniami powinien pasować większości użytkownikom. Jednak, jeżeli nie pasują Wam domyślne ustawienia i chcielibyście je zmienić to kliknijcie menu Opcje Ja zalecam ustawienie efektów graficznych na najwyższy poziom - dzięki temu będziecie mieli najwięcej szczegółów graficznych podczas gry. Druga zakładka to Muzyka - ustawiacie głośność muzyki i dźwięku. Trzecia zakładka to Interfejs użytkownika - tam ustawiacie skórkę STK i język. W czwartej zakładce ustawiacie użytkowników STK a w piątej sterowanie. [img=opcje]

Pomoc

W pomocy STK znajdziecie to czego ja Wam nie wytłumaczyłem. [img=pomoco]

2.Mania Drive

Strona gry

Cel

Trzeba dojechać do mety poniżej wyznaczonego czasu (złotego czasu) przejeżdżając przez punkty kontrolne (checkpointy).

Poziomy trudności

Mamy do wyboru 2 poziomy trudności: Beginner i Pro. Beginner przeznaczony jest dla nowicjuszy w Mania Drive. Składa się z 5 tras. Przed rozpoczęciem trasy, pojawia się kilka komunikatów pełniących rolę samouczka. W wypadku Pro dostępnych jest kilkanaście tras.

Film

Poniżej znajduje się film, dzięki któremu możecie lepiej zrozumieć Mania Drive:

Po ukończeniu

Po ukończeniu Mania Drive, samochód zmienia się na niebieski kolor z czerwonego i staje się szybszy.

Podsumowanie

W tym wpisie wyjaśniłem co to SuperTuxKart 0.7.3. Wyjaśniłem również jak pobierać dodatki (w postaci filmu) i gdzie znaleźć najwięcej informacji o STK (Pomoc). Wreszcie pokazałem jak wygląda gra w STK (w postaci filmu). Pokazałem też drugą interesującą grę - Mania Drive, wyjaśniłem zasady, poziomy trudności i pokazałem jak się gra w Mania Drive (w postaci filmu).

GryLinux
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)