Blog (107)
Komentarze (2.3k)
Recenzje (0)

nbnotify zaaktualizowane, usunięto trochę bugów, dodano obsługę nowego serwisu blogowego

Strona główna@webnullnbnotify zaaktualizowane, usunięto trochę bugów, dodano obsługę nowego serwisu blogowego
13.10.2012 13:54

Witam, wczoraj i dzisiaj pracowałem nad tym wszystkim i udało mi się wnieść kilka istotnych zmian do projektu - a raczej projektów.

Poprawiłem przede wszystkim zapis linków w lokalnej bazie danych wtyczki do Chromium, teraz już wszystko zdaje się działać jak powinno po dodaniu lub usunięciu linku.

No więc tak - nbnotify uzyskał możliwość obsługi serwisów z wymaganym logowaniem się, tzn. obsługę ciasteczek, ma też obsługę SSL tylko brak jeszcze metody POST ale ta raczej rzadko jest wykorzystywana do pozyskiwania informacji a bardziej do ich wysyłania, zapisywania.

Wprowadziłem obsługę serwisu photoblog.pl ze względu na nazwę programu postanowiłem, że będzie wspierać choć jeden serwis blogowy ze zdjęciami i tutaj photoblog jest chyba jednym z największych (przynajmniej w polsce).

Powadomienia z photoblog.pl
Powadomienia z photoblog.pl

Implementacja poszła sprawnie i za pomocą wtyczki "fbl" można subskrybować powiadomienia typu "użytkownik x dodał komentarz do Twojego wpisu y" a także nowe wpisy przy pomocy wtyczki "rss". Wszystko zostało dodane do wtyczki nbnotify-chrome dzięki czemu wystarczy jedno kliknięcie do subskrypcji czegokolwiek.

Subskrybowanie nowych wpisów
Subskrypcja powiadomień

Ze względu na bezpieczeństwo aplikacji zaimplementowałem autoryzację według cookies a mianowicie przeglądarka przekazuje ciasteczka do serwera nbnotify a następnie ten sobie je przetwarza i loguje się jako sesja przeglądarki - pozwala to uniknąć trzymania haseł w plikach. Nawet jak ktoś nam przejmie tą sesję poprzez odczytanie pliku ~/.nbnotify/auth to będzie mieć i tak ograniczony dostęp do naszego konta i po zmianie hasła będziemy w stanie nadal zapanować nad kontem.

Niestety z facebookiem wciąż mam problem, tam nie tak łatwo zaimplementować jest odbieranie powiadomień. Trzeba mieć własny serwer WWW który będzie odbierać i odsyłać access_token itp. dlatego wciąż jeszcze nad tym pracuję.

Zmiany możecie śledzić na twitterze: https://twitter.com/webnull

Oraz na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Nbnotify-Nice-Blog-Notifications/277978...

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)