Blog (415)
Komentarze (5k)
Recenzje (0)
@wojtekadamsMeego Pad T01 — moja subiektywna ocena

Meego Pad T01 — moja subiektywna ocena

23.01.2015 00:51, aktualizacja: 23.01.2015 21:26

Po wprowadzeniu na rynek przez Intela procesora Z3735F pojawiło się bardzo dużo urządzeń, wykorzystujący właśnie ten SoC. Właśnie jednym z takich jest Meego Pad T01.

543138

Wyglądające jak przerośnięty pendrive po sterydach akcesorium kryje w sobie 2GB pamięci RAM, zintegrowaną pamięć 32GB i preinstalowany system Windows 8.1. Ten stick jest bardzo podobny do Intel Compute Stick, który został ogłoszony na tegorocznych targach CES, ale ten ma się pojawić w sprzedaży dopiero w połowie roku, a MeeGo Pad T01 już jest! Możemy go zakupić w oficjalnym sklepie MeeGo na Aliexpress.com lub w sklepie Chinainvasion.

Zawartość opakowania

MeeGo Pad T01 jest sprzedawany w małym kartonie o wymiarach zaledwie 150x90x55 mm. W środku znajdziemy oczywiście urządzenie umieszczone w piance ochronnej, zasilacz 5V/2A, kabel microUSB i krótką instrukcję obsługi w języku angielskim.

122455
122456

Wygląd

Jak widać na załączonych zdjęciach komputer jest niewielki, mierzy 110x38x9 mm przez możemy go zabrać wszędzie i podłączyć do dowolnego pudła z HDMI. Patrząc od strony loga Intela, pod którym rozświetla niebieska dioda LED - informująca o stanie urządzenia. To po lewej stronie mamy slot na kartę SD i microUSB, zaś po drugiej wejście zasilania (również microUSB), pełno wymiarowe USB i przycisk włączający. Po obu stronach znalazły się małe kratki, które służą do wentylacji. Obudowa została wykonana z ślniącego plastiku.

122457
122458
543150

Windows 8.1 w środku

Standardowo na urządzeniu zainstalowany jest Windows 8.1 w wersji 32bit.

543153

System nie jest aktywowany, a gdy chcemy to zrobić oczywiście musimy wpisać nowy klucz produktu lub kupić go online. Sporadycznie pojawia się przypomnienie o konieczności aktywacji, ale gdy zignorujemy ten komunikat nadal możemy swobodnie korzystać z systemu. Nie jestem człowiekiem Windowsa i nie wiem dokładnie na czym ten fenomen polega, ale wydaje mi się że jest już wersja systemu z Bing - jeśli się mylę to proszę mnie poprawcie.

543155

Sam system chodzi dość zgrabnie, użytkownik swobodnie może serfować po necie lub oglądnąć jakiś film nawet w 1080p. Czasami może wystąpić jakieś spowolnienie, ale musimy mieć na uwadze, że T01 posiada tylko 2GB pamięci, a systemy są zasobożerne. Zwracając uwagę na zintegrowane GPU (Intel HD Graphics z maksymalnym taktowaniem 666Mhz) wiemy, że nie pogramy w GTA V, ale w jakąś słabszą lub kilku letnią na pewno :)

Pamięć

Mój MeeGo Pad został wyposażony w wewnętrzną pamięć o pojemności 32GB. Dla użytkownika na dzień dobry mamy dostępnie 24BG na partycji systemowej. Oczywiście możemy dorzucić kartę SD lub z mapować dysk sieciowy. Poniżej screen z menażera dysków.

543159

Odczyt i zapis jest bardzo zrównany widać to na zrzucie ekranu z programu CrystalDiskMark, co cieszy ;)

543161

Oglądamy wideo

Jak już pisałem wyżej zaimplementowany SoC swobodnie radzi sobie z wideo w Full HD. Gorzej jest z 4K - ono po prostu się czka, ale to jest logicznie bo po prostu procesor nie do tego sprzętowego wsparcia. Moje testy przeprowadziłem za pomocą Kodi i odtwarzacza Splash Lite. Warto jeszcze wspomnieć, że podczas “wysiłku” urządzenie nie grzeje się mocno - jest ciepłe.

543164

Wnioski

Meego Pad T01, zaskoczył mnie mile - zwłaszcza jego cena, która jest nie wielka i w niej dostajemy Windowsa 8.1. Wydajność urządzenia też jest na dobrym poziomie Intel Atom daję radę i swobodnie można go wykorzystać do zastosowań biurowych, śmigania po Facebooku lub oglądnięcia jakieś produkcji prosto z Hollywoodu. wojtekadams poleca :)

Zalety

  • kompaktowe rozmiary
  • wystarczająca moc procesora
  • cena
  • Windows 8.1

Wady

  • w nowe gry nie pogramy
  • brak wyjścia audio
  • czasami problem z połączeniem z siecią WiFi

Aktualizacja

Udało mi się złapać moment, w którym miałem problem z połączeniem się ze swoją siecią domową. Po podłączeniu zewnętrznej karty WiFi komputerek bez problemu dogadał się z moim routerkiem. Zaś karta wbudowana nadal ma problem z połączeniem...

543173
SprzętWindows
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)