A jednak marzec? Windows 10 Creators Update już puka do naszych okien

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wspominaliśmy niedawno, że oficjalnym numerkiem Windows 10 Creators Update będzie 1703 – a to oznacza, że jeśli Microsoft nie chce zerwać ze swoją konwencją, to powinien wydać stabilną wersję jeszcze w marcu (rok 2017, miesiąc trzeci). Kolejna poszlaka w Windows Update pozwala sądzić, że to całkiem możliwe. RTM dla Creators Update może być tuż za rogiem.

Jeden z użytkowników stabilnego Windowsa 10 (Anniversary Update) zauważył w historii aktualizacji interesujący komunikat: Good news, The Windows 10 Creators Update is on its way. Want to be one of the first to get it? („dobre wieści, Windows 10 Creators Update jest w drodze. Chcesz być jednym z pierwszych, którzy go dostaną?).

Po kliknieciu linku Yes, show me how trafić można na stronę KB4014001, która właściwie nie mówi nic poza tym, że prace nad aktualizacją są na ukończeniu i już niebawem Microsoft będzie gotów nam ją udostępnić. Gdy to się stanie, otrzymamy powiadomienie, aby sprawdzić ustawienia prywatności przed pobraniem aktualizacji. Sami wysnujcie z tego wnioski.

Oczywiście zapraszani jesteśmy też do przyłączenia się do programu Windows Insider, za sprawą którego możemy korzystać z nowych, mniej lub bardziej stabilnych wersji oprogramowania. Po oficjalnym wydaniu Windows 10 Creators Update, które miałoby nastąpić 11 kwietnia (chyba że nie), Microsoft będzie potrzebował wielu rąk do pracy nad Windows 10 Redstone 3 (build 1711).

Patrząc jednak na te wszystkie rewolucyjne ulepszenia w Creators Update na usta ciśnie się pytanie – po co to wszystko? Poza wprowadzeniem do Windowsa linuksowego podsystemu trudno wskazać na jedną poważną zmianę, która nie byłaby wodotryskiem. Nawet w ostatnich kompilacjach dla Insiderów, graficzny interfejs użytkownika wygląda bardzo niespójnie, jak skrzyżowanie dwóch nie mających ze sobą nic wspólnego systemów. Dobrze, że chociaż PowerShell jest całkiem spójny.

© dobreprogramy