Ad-Aware Free Antivirus+ od Lavasoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Lavasoft wydała właśnie najnowszą wersję swojego darmowego programu antywirusowego - Ad-Aware Free Antivirus+.

Aplikacja przeznaczona do ochrony komputera w czasie rzeczywistym przed róznego rodzaju wirusami doczekała się sporej ilości nowości. Na pierwszy rzut oka od razu widać duże zmiany w wyglądzie interfejsu graficznego programu. Ad-Aware Free Antivirus+ jest teraz znacznie bardziej przejrzysty, a co za tym idzie łatwiejszy w nawigacji. Zmiany nie zatrzymały się jednak tylko i wyłącznie na przebudowie interfejsu. Nowy Ad-Aware Free Antivirus+ uruchamia się szybciej, oferuje poprawioną detekcję heurystyczną, posiada tryb gry oraz funkcję Download Protection odpowiedzialną za wykrywanie zagrożeń jeszcze przed zapisaniem ich na dysku twardym.

Producent zapewnia również, że 10 edycja programu oferuje lepiej współpracujące ze sobą silniki anti-spyware i antywirus. Mają one działać szybciej i bezkonfliktowo. Kolejną nowością, która pojawiła się w Ad-Aware Free Antivirus+ 10 jest tryb Malware Sandbox. Pozwala on na szybkie analizowanie oprogramowania w środowisku wirtualnym w taki sposób, by plik nie był wykonywany na komputerze użytkownika.

Komercyjne wersje Ad-Aware Pro 10 oferują dodatkowo m.in. moduł antyspamowy, rozbudowaną zaporę sieciową, ochronę przed atakami phishing, funkcję skanowania zewnętrznych pamięci podłączonych do komputera itp.

Najnowszą, bezpłatną wersję programu Ad-Aware Free Antivirus+ 10 można pobrać z naszego działu Programy -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

© dobreprogramy

Komentarze