Adobe Edge Animate Adobe Edge Animate CC 4.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Adobe Edge Animate to godne uwagi narzędzie dla webmasterów, służące do tworzenia animowanych i interaktywnych elementów dla stron internetowych.

Oprogramowanie pomimo dużej prostoty obsługi charakteryzuje się ogromnymi możliwościami. Nawet początkujący i niedoświadczeniu webmasterzy mogą przy jego użyciu tworzyć efektowne elementy stron internetowych. Do tworzenia różnego rodzaju animacji, ruchomych logo czy bannerów itp. wykorzystywane są możliwości jakie niosą ze sobą technologie webowe HTML5, JavaScript oraz CSS3. W porównaniu do innych rozwiązań (Flash i Silverlight) stworzone przy pomocy Adobe Edge Animate projekty działają szybciej i co istotne, nie wymagają znacznych partii zasobów systemowych oraz są poprawnie wyświetlane na urządzeniach mobilnych.

Sposób obsługi, jak również sam interfejs graficzny programu nawiązuje do innych narzędzi tego producenta. Projektowanie animacji odbywa się za pośrednictwem osi czasu, na której umieszczamy poszczególne obiekty, klatki, konfigurujemy czas wyświetlania oraz wiele innych parametrów. Animacja obiektów w obrębie projektu wykorzystuje style CSS3 oraz bardzo popularną aktualnie bibliotekę jQuery.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
  • Zarówno do pobrania, jak również uruchomienia oprogramowania wymagany jest Adobe ID, który bezpłatnie zarejestrować można na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!