Microsoft Edge z Chromium zostanie wydany dla Linuxa

Microsoft Edge z Chromium zostanie wydany dla Linuxa

Microsoft Edge z Chromium zostanie wydany dla Linuxa
Microsoft Edge z Chromium zostanie wydany dla Linuxa
05.11.2019 15:19, aktualizacja: 12.11.2019 17:31

Microsoft Edge w wersji z silnikiem Chromium zostanie wydany dla Linuxa. Dobrze przeczytałeś. Będzie Microsoft Edge dla Linuxa.

Microsoft już kilka razy dał nam do zrozumienia, że Edge z Chromium pojawi się na Linuxowym desktopie. Oficjalne potwierdzenie usłyszeliśmy dopiero podczas konferencji Microsoft Ignite 2019. Edge dla Linuxa został zapowiedziany w czasie prezentacji State of the Browser (8:26). Colleen Williams potwierdziła, że Edge jest teraz wieloplatformowy, a Microsoft stara się podążać za klientami. Najwyraźniej klienci używają też Linuxa i będą chcieli mieć na nim przeglądarkę Microsoftu.

Slajd z prezentacji podczas Ignite 2019
Slajd z prezentacji podczas Ignite 2019

Edge dla Linuxa – kiedy?

Na razie poznaliśmy jedynie datę wydania przeglądarki dla Windowsa i macOS – 15 stycznia 2020. Nie wiemy jeszcze, kiedy trafi na Linuxa, ale nie sądzę, by Microsoft kazał nam długo czekać.

Na razie możemy sprawdzić wersję Release Candidate na Windowsie i macOS. Edge w wersji 79.0.309.11 to ostatnia beta i baza wyczekiwanego, stabilnego wydania.

Przeglądarkę Edge w wersji Beta znajdziesz w naszej bazie programów. Testowe wydania dostępne są z rozwijanego menu Wszystkie wersje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (239)