AdwCleaner AdwCleaner 8.0.6

Strona główna Windows Narzędzia Odinstalowywanie programów
Pobierz program

AdwCleaner to jedno z najlepszych narzędzi, które umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie potencjalnie niechcianego oprogramowania (PUP). Doskonale radzi sobie z wszelakiego rodzaju komponentami adware wyświetlającymi niechciane reklamy, czy zmieniającymi ustawienia przeglądarek internetowych, a także instalowanymi przypadkowo zbędnymi paskami narzędziowymi (toolbarami).

Jak korzystać z programu AdwCleaner? Tego dowiecie się z naszej porady.

Niezwykle skuteczne narzędzie do walki ze szkodnikami

AdwCleaner jest programem lekkim, szybkim i bardzo prostym w użyciu. Pozwala skutecznie eliminować problemy związane ze szkodliwymi komponentami, które w większości przypadków instalowane są jako dodatki do przeglądarek internetowych. Z jego pomocą zniwelujemy takie przypadłości jak niemożliwa do zmiany strona startowa przeglądarki, wyświetlanie niepożądanych reklam itp. AdwCleaner uchroni nas również przed szkodnikami wykradającymi nasze poufne dane.

Nie wymaga instalacji i działa niemal bezobsługowo

Narzędzie charakteryzuje się małymi rozmiarami i brakiem konieczności instalacji w systemie. Gotowe jest ono do użycia tuż po pobraniu. AdwCleaner korzysta z gotowych baz oprogramowania do usunięcia, wystarczy więc wykonać skanowanie, a następnie uruchomić wyszukiwania szkodników. Po przeprowadzeniu skanowania użytkownik może przejrzeć jego wyniki. Kolejnym etapem jest czyszczenie. Program zajmuje się wszystkim automatycznie. Na koniec wystarczy jedynie ponownie uruchomić komputer, po tej operacji system powinien być wolny od niechcianych elementów reklamowych.

Kluczowe cechy AdwCleanera:

  • darmowe i skuteczne narzędzie do usuwania szkodników - reklam, toolbarów i wielu innych
  • bardzo prosta obsługa, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy
  • nie wymaga instalacji (wersja portable) i oferuje polski interfejs

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Były i to duuuuże! Zanim Malwarebytes zaczęło przy nim grzebać!
Z uporem maniaka usuwa wszystkie użytki i wpisy rejestru z IOBit! Jak gdyby dla Malwarebytes było to największe zagrożenie na świecie i w okolicach!
ocena użytkownika
09.11.2018 01:17 • Recenzja do wersji 7.2.4.0

Kiedyś cała obsługa to było kliknięcie jednego guzika i WSZYSTKO działało bez zarzutu, bez ustawiania i zmieniania czegokolwiek! Teraz dorobiono "pincet" przełączników, parametrów i ustawień, które i tak niczego nie zmieniają. W obecnym stanie programowi najlepiej wychodzi wyszukiwanie i usuwanie programów użytkowych konkurencji!

program bezpłatny, szybkie skanowanie i usuwanie wykrytych zagrożeń, spore możliwości ustawień (w tym język)
brak bliższych informacji nt. wykrytych zagrożeń
ocena użytkownika
28.07.2018 21:30 • Recenzja do wersji 7.2.2.0

Na początek istotne dane mojego komputera:
- system operacyjny: Windows 7 Professional 64-bit
- zainstalowany program antywirusowy: F-Secure SAFE
- skanowany nośnik: Dysk C Hitachi (320 GB)

Program AdwCleaner jest przeznaczony do szybkiego wyszukiwania i skutecznego usuwania potencjalnie niechcianego oprogramowania (potentially unwanted program – PUP), a tak naprawdę tzw. adware (co chyba znaczy mniej więcej to samo). No dobrze: na początku przeskanowałem cały komputer moim antywirusem, który żadnego szkodliwego oprogramowania nie wykrył. Następnie utworzyłem punkt przywracania systemu i pobrałem z bazy dobrychprogramów nasz programik (notabene już pod skrzydłami Malwarebytes Corporation), a następnie uruchomiłem go (jako plik wykonywalny exe).
Program przeskanował 41737 plików w ciągu 21 sekund (!) i znalazł mi 3 zagrożenia. Wymienię je – na początek „rodzynek”
1) PUP Optional Legacy – klucz rejestru: HKCU\Software\dobreprogramy (usunąłem, choć cały czas chodzi mi po głowie...)
2) PUP Optional Legacy – klucz rejestru: HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\LowRegistry\DOMStorage\listart.mit.edu (usunąłem)
3) rozszerzenie Firefox Professional Video Downloader (i tak miałem wyłączony, ale usunąłem)

Ale ciekawa rzecz: przy powtórnym skanowaniu okazało się, że 2 pierwsze zostały przeniesione do kwarantanny. Niech tam.

Podsumowanie: program spełnia swoje zadanie, dla wykonanie którego został stworzony, szkoda tylko, że nie informuje bliżej o zidentyfikowanych zagrożeniach (które może wcale nie są groźne).

Kolejne powody do rozmyślań:
1) czy można skutecznie przeskanować ponad 41 tysięcy plików w 21 sekund,
2) dlaczego mój program antywirusowy niczego nie wykrył.

Tak więc daję mu 4 gwiazdki i polecam wszystkim jako uzupełnienie klasycznego antywirusa – na zasadzie: nie pomoże ale i nie zaszkodzi.