r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AdwCleaner 7.0.3.1

Strona główna Windows Narzędzia Odinstalowywanie programów

AdwCleaner to jedno z najlepszych narzędzi, które umożliwiają szybkie i skuteczne usunięcie potencjalnie niechcianego oprogramowania (PUP). Doskonale radzi sobie z wszelakiego rodzaju komponentami adware wyświetlającymi niechciane reklamy, czy zmieniającymi ustawienia przeglądarek internetowych, a także instalowanymi przypadkowo zbędnymi paskami narzędziowymi (toolbarami).

Galeria programu

Jak korzystać z programu AdwCleaner? Tego dowiecie się z naszej porady.

AdwCleaner jest programem lekkim, szybkim i bardzo prostym w użyciu. Pozwala skutecznie eliminować problemy związane ze szkodliwymi komponentami, które w większości przypadków instalowane są jako dodatki do przeglądarek internetowych. Z jego pomocą zniwelujemy takie przypadłości jak niemożliwa do zmiany strona startowa przeglądarki, wyświetlanie niepożądanych reklam itp. AdwCleaner uchroni nas również przed szkodnikami wykradającymi nasze poufne dane.

Narzędzie charakteryzuje się małymi rozmiarami i brakiem konieczności instalacji w systemie. Gotowe jest ono do użycia tuż po pobraniu. AdwCleaner korzysta z gotowych baz oprogramowania do usunięcia, wystarczy więc wykonać skanowanie, a następnie uruchomić wyszukiwania szkodników. Po przeprowadzeniu skanowania użytkownik może przejrzeć jego wyniki. Kolejnym etapem jest czyszczenie. Program zajmuje się wszystkim automatycznie. Na koniec wystarczy jedynie ponownie uruchomić komputer, po tej operacji system powinien być wolny od niechcianych elementów reklamowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AdwCleaner 7: do 25% szybszy, ale niedostępny dla XP oraz Visty

29
OPROGRAMOWANIE 18.07.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Jedno z najlepszych narzędzi do usuwania niechcianego oprogramowania z Windowsa jakim jest AdwCleaner, otrzymało własnie aktualizację do wersji z numerem 7. To jedna z tych edycji, które zmieniają jednocześnie wiele: aplikację napisano w zasadzie od nowa, tym razem skupiając się między innymi na optymalizacji i nowościach w interfejsie, ale są także i mniej dobre wiadomości – twórcy zakończyli wsparcie dla Windowsa XP i Visty; w efekcie aktualizowany AdwCleaner działa teraz wyłącznie na Windowsie 7 i nowszych. Decyzja ta podyktowana jest popularnością wymienionych wyżej platform. Twórcy…

AdwCleaner: jak wyczyścić komputer z niechcianych programów?

56
OPROGRAMOWANIE 20.03.2017 | Przemysław Kreft (p.kreft)

Programy antywirusowe nie zawsze są skuteczne w wykrywaniu modułów reklamowych, zbędnych pasków narzędziowych i innego niechcianego oprogramowania, które prześladuje użytkowników Windowsa. Na szczęście z tymi problemami świetnie radzi sobie darmowy AdwCleaner. Przejęte stosunkowo niedawno przez Malwarebytes oprogramowanie to w zasadzie prosty skaner uruchamiany na żądanie – z poniższej porady dowiecie się, jak z niego korzystać. AdwCleaner nie wymaga instalacji. Wystarczy uruchomić pobrany plik. Wyświetlone zostaje główne okno programu. Rozpoczynamy przeszukiwanie …

Recenzje użytkowników

Szybki,łatwość obsługi (praktycznie dwa kliknięcia), usuwa większość syfu z kompa
Brak
ocena użytkownika

Aplikacja szybko i treściwie skanuje komputer w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania (głównie szpiegującego, naszpikowanego złośliwymi reklamami i podmieniające stronę startową w przeglądarce.

Skuteczność usuwania złośliwego oprogramowania to główne atuty tego lekkiego programu :)

14.05.2017 20:17 | Recenzja do wersji 6.046
Prosty w obsłudze, polski język.
Brak
ocena użytkownika

Jego działanie jest bezpieczne, nie uszkodzi nam systemu. Sprawnie i szybko oczyści komputer z niepotrzebnych dodatków, które mogą się pojawić jak korzystamy z przeglądarek. Kolejny plus to, że jest darmowy i po polsku. Łatwy w odinstalowaniu, bardzo szybkie i częste aktualizacje programu.

10.12.2016 21:35 | Recenzja do wersji 6.040
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #617 06.10.2017 15:44

Nie mogę pobrać AdwCleanera poprzez MS Egde, przeglądarka blokuje pobieranie tłumacząc się że jest to złośliwy plik.

kop524   5 #616 02.10.2017 11:45

Już jest 7.0.3.1

  #615 31.08.2017 11:31

@Joki22 (niezalogowany): bo wirusy go zamykaja :P sporobuj kilka razy skanowac. a jak nie to wex oryginalny malwerbytes :) jak znajomym naprawialem kompy to mialem opodobne sytuacje

Butcher696   8 #614 09.08.2017 01:42

@to znowu .ja 89 (niezalogowany): Dokładnie to samo Windows 7 SP1 32bit i 64bit na 2 pc bez problemu jak zawsze dawniej odpalam skanuje odinstalowuje i po sprawei

  #613 03.08.2017 09:21

Znalazłem w zainstalowanym Windows 7 takie cudo Ultra Adware Killer lecz z niego nie korzystałem . Był jak myślę wgrany razem z systemem Windows przez sprzedawcę komputera . Zauważyłem go przypadkowo w WinRAR i Program Data . Ma działanie podobne do AdwCleaner ale dodatkowo rozszerzony jest w poszukiwanie szkodników typu malware .

  #612 26.07.2017 20:05

U mnie w Windows 7 AdwCleaner nowa wersja działa i nie zacina się ,więc nie wiem jaka jest u was przyczyna braku działania czy wyłączania .

  #611 26.07.2017 08:50

Niestety, ale u mnie na Win7, ten adwcleaner nie jest w stanie zrobić nic, po prostu nie działa.

  #610 23.07.2017 22:18

Tak jakby u mnie coś ten ADWcleaner się zupełnie poknocił. Podobnie też Malwarebytes coś chodzi ociężale. Tyle że Malwarebytes jakoś tam jeszcze chodzi.

mercuryob   2 #609 23.07.2017 19:48

Droga Redakcjo
Proponuję już usunąć z wspieranych systemów Windows XP i Vista :-)

  #608 22.07.2017 22:06

Na pewnym etapie skanowania ADWcleaner mi się po prostu wyłącza. Tak mi się dzieje tylko w wersji 7.0. Nie wiem dlaczego tak jest?

  #607 19.07.2017 10:03

AdwCelaner jest lub był programem jednym z najczęściej polecanych w internecie przez innych do zainstalowania. Z programów z wąskiego zakresu wyłącznie poszukiwanie adware , niechcianego oprogramowania ,PUP, dodatków ,pasków jest jeszcze podobny Bitdefender . Skanuje w parę sekund ale jego działania jest dyskusyjne . Jeszcze inny trzeci program robi jeszcze więcej błędów i nie jest spolszczony .Do czego służy czynność w AdwCleaner usuń błędy a także w nowej ramce wyczyść skoro jest już skanuj i wyczyść w pierwszym ruchu działania programu ? Usuń błędy to ja tak interpretuję - że program znalazł dla przykładu PUP który uważamy za dobry ,więc klikamy usuń błędy aby zachowanie programu było jeszcze bardziej prawidłowe i nie wskazywało nam kolejno ten PUP jako zagrożenie ? Patrząc na drugi obrazek z galerii dobreprogramy wykazał aż 17 elementów PUP a u mnie znalazł dzisiaj właśnie pierwszą pozycję z obrazka tzn. PUP. Optional .Legace coś zawiązane z kluczem explorera . Nie usunąłem tego PUP i szukam wiedzy w internecie ale bezskutecznie , gdyż jest wiele stron ale o tym "Legacy " cisza . Rekordziści mają bardzo dużą ilość PUP znalezioną przez program nawet dochodzący do stu . Wielu szuka pomocy programy gdy komputer źle pracuje i jest zamulony.Wracając do AdwCleaner to nie ma programu który by go godnie zastąpił i musimy dokształcić się więcej aby robić mniej błędów podczas klikania i usuwania .

  #606 18.07.2017 21:14

Jeżeli program znajdzie coś co uważasz ,że jest poprawne ,nieszkodliwe lub znajduje szkodnika i go usuwasz i drugi raz skanujesz i znowu tego sam szkodnik jako nieusunięty - to jest nowa opcja w programie wyczyść lub napraw błędy .Najlepiej z pliku programu kopiuj myszką nazwę wykrytego niechcianego oprogramowania i wklej w pasek Google i poszukaj wiedzy czy możesz bezpiecznie usunąć . Zgadza się - usunąć nie szkodząc systemowi i nie miałem takich problemów z tym programem od wielu lat . Po ostatnich wypowiedziach wygląda na to ,że program jest bardziej czuły ,dokładny a może i nadgorliwy .U mnie znalazł i usunął zagrożenie rzeczywiste lub tzw. nie false positive bo przed usunięciem sprawdziłem w internecie co to jest .Mam nadzieję ,że najnowsze aktualizacje nie będą skutkować opiniami z przewagą negatywnych podobnie jak MBAM z oczekiwaniem na poprawki . Zastanawiam czy prawidłowo obsługujemy ten łatwy program jeżeli chodzi o klikanie i interpretację znaleziska . Czekam na dalsze wasze spostrzeżenia odnośnie programu .

tdream   6 #605 18.07.2017 16:55

Xmarks wykryty jako zagrożenie! Przesada.

  #604 18.07.2017 16:09

Nowa wersja 7.0 wykryła mi jakieś pozostałości po slimware (slimdrivers), nic groźnego ale jednak, zainstalowałem ten program na 15 minut żeby sprawdzać czy mam wszystko aktualne i miałem, nie warto było.

Bogdan_G   18 #603 18.07.2017 11:58

Tego nie da się uruchomić na XP! Trzeba starszej wersji.

  #602 18.07.2017 11:10

Wersja 7.0.0.0 czyni ten program najlepszy w swojej kategorii. Polecam!

  #601 18.07.2017 09:29

Po nowej aktualizacji i odsłonie AdwCleaner wersji 7.0.0.0 program został nieco zmieniony i oceniam to pozytywnie . Znalazł i sunął mi podejrzany PUP z kluczem w Explorerze i przeglądarka przyśpieszyła .Muszę skomentować ze strony ostatnie wypowiedzi na zasadzie uszczypliwości ,więc panowie więcej luzu i spokoju życzę .Co prawda nie jest tutaj kółko ortograficzne lub gramatyczne ale proszę przykładać się do pisowni . Nie zawsze wynika z tego ,że robimy błędy bo nie wiemy tylko ,że nie przykładamy się do poprawnego pisania choć umiemy . Sam nie jestem święty i czasami zdarza mi się napisać wypowiedź szybko w toku myślenia i niekiedy są w niej błędy stylistyczne ,interpunkcyjne . Gdy czytam niektóre swoje wypociny zdaniowe w wypowiedzi to łapię się za głowę ,że napisałem nie zbyt zadowalająco w języku polskim .Staram się przeczytać wypowiedź jeszcze raz i zanim kliknę" odpowiedz " gdzie nie ma odwrotu gdy pójdzie w eter -to lepiej wcześniej poprawić. Korzystajcie też w Google z korektora inaczej poprawiacza pisowni to ułatwia pisanie . Dodam ,że wypowiadający tutaj dobrze mówi aby pisać staranniej gdyż przekręcenie nazw programów ,określeń technicznych może mylić innych czytających i utrudniać im szybsze wyciągnięcie wniosków .Stosujcie w pisaniu wyrazów polskie znaki w literach . Wiem ,że niektórym nie chce się kliknąć dodatkowego klawisza na klawiaturze bo ciągle śpieszą się lub idą na łatwiznę . Grasz klika godzin na komputerze to znajdź czas kilka minut na napisanie poprawnej i czytelnej wypowiedzi ale to prośba a nie groźba.

guma77   10 #600 04.07.2017 16:07

@adrianh: wzajemnie mi ciebie tez , i cos ci podpowiem - to nie czytaj proste
aaa i zajmi sie ale komentarzem programow jesli masz cos madrego do powiedzenia ,bo poto jest ten portal stworzony
a nie odnosnie pisowni czyjs komentarzy

Autor edytował komentarz w dniu: 04.07.2017 16:13
adrianh   4 #599 04.07.2017 16:02

@guma77: Im więcej czytam tych Twoich - pisanych łamaną polszczyzną komentarzy. Tym bardziej mi Cię żal.

guma77   10 #598 04.07.2017 13:40

@adrianh: a ja pisze mbm i co , kto chce to zrozumie , ale ty moze nie kumasz

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.