Affinity Designer 1.7.0

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki wektorowej
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Affinity Designer to program tworzenia grafiki wektorowej, przygotowany specjalnie dla projektantów. Program w pewnym stopniu radzi sobie z otwieraniem plików Photoshopa, Illustratora oraz PDF-ów do edycji.

Narzędzia dostępne w Affinity Designerze nie różnią się znacząco od tego, co znajdziemy w innych programach do grafiki wektorowej. W zasobniku znajduje się narzędzie do zaznaczania węzłów, klasyczne pióro i ołówek, wypełnienie gradientem, ustawienia przezroczystości, narzędzia do wprowadzania tekstu oraz umieszczania tekstu na krzywych, przycinanie, narzędzie sterujące łukami oraz prowadnice. Narzędzia uzupełnia kolekcja gotowych kształtów, na których można wykonywać operacje Boole'a.

Po stronie narzędzi rastrowych znajdziemy pędzel i gumkę, a także narzędzia zaznaczania (w tym lasso i malowanie zaznaczenia), rozmazywanie, wyostrzanie, rozmywanie, wypalanie i rozjaśnianie barw. Ciekawostką jest narzędzie „Pixel Brush”, którym można malować w kształtach wektorowych, ale nie tracić przy tym możliwości dalszej edycji ścieżek. Innym ciekawym narzędziem, którego nie znajdziemy w innych programach, jest wektorowy pędzel, który wykorzystuje krzywe do nanoszenia śladów imitujących naturalne narzędzia do malowania, jednocześnie pozostawiając możliwość modyfikacji.

Affinity Designer jest w stanie zapisywać i odczytywać pliki w wielu formatach rastrowych i wektorowych, w tym częściowo także pliki Photoshopa i Illustratora. Można w nim pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w skali szarości, przy czym zarządzanie barwami wykorzystuje głębię 16 bitów na kanał. Przy zapisywaniu można każdą warstwę eksportować do osobnego pliku, a pliki można umieszczać jako obiekty w innych plikach – w tym przypadku zmiany wprowadzone w źródłowych materiałach będą na bieżąco aktualizowane w innych projektach.

Affinity Designer jest w fazie testowej i może sprawiać problemy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Tani i funkcjonalny. Ładny interface.
Za tę cenę - nie widzę.
ocena użytkownika
23.02.2017 22:22 • Recenzja do wersji 1.5.3

Poprawka - węzły ostre mają punkty kontrolne : ) Łatwo je wywołać.

Mniejsze możliwości niż Corel i Illustrator.
Tani, funkcjonalny.
ocena użytkownika
21.02.2017 21:46 • Recenzja do wersji 1.5.3

Po pierwszym kontakcie wygląda na całkiem dobry program. Trochę nie odpowiada mi sposób edycji węzłów krzywych Beziera - węzły ostre nie mają punktów kontrolnych. A może mają - wie ktoś coś więcej? Na pewno jest to bardzo miły kontakt po latach oglądania interface'ów Corela i Adobe.
Wart przetestowania - na pewno.