r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Affinity Designer 1.6.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki wektorowej
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Affinity Designer to program tworzenia grafiki wektorowej, przygotowany specjalnie dla projektantów. Program w pewnym stopniu radzi sobie z otwieraniem plików Photoshopa, Illustratora oraz PDF-ów do edycji.

Galeria programu

Narzędzia dostępne w Affinity Designerze nie różnią się znacząco od tego, co znajdziemy w innych programach do grafiki wektorowej. W zasobniku znajduje się narzędzie do zaznaczania węzłów, klasyczne pióro i ołówek, wypełnienie gradientem, ustawienia przezroczystości, narzędzia do wprowadzania tekstu oraz umieszczania tekstu na krzywych, przycinanie, narzędzie sterujące łukami oraz prowadnice. Narzędzia uzupełnia kolekcja gotowych kształtów, na których można wykonywać operacje Boole'a.

Po stronie narzędzi rastrowych znajdziemy pędzel i gumkę, a także narzędzia zaznaczania (w tym lasso i malowanie zaznaczenia), rozmazywanie, wyostrzanie, rozmywanie, wypalanie i rozjaśnianie barw. Ciekawostką jest narzędzie „Pixel Brush”, którym można malować w kształtach wektorowych, ale nie tracić przy tym możliwości dalszej edycji ścieżek. Innym ciekawym narzędziem, którego nie znajdziemy w innych programach, jest wektorowy pędzel, który wykorzystuje krzywe do nanoszenia śladów imitujących naturalne narzędzia do malowania, jednocześnie pozostawiając możliwość modyfikacji.

Affinity Designer jest w stanie zapisywać i odczytywać pliki w wielu formatach rastrowych i wektorowych, w tym częściowo także pliki Photoshopa i Illustratora. Można w nim pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w skali szarości, przy czym zarządzanie barwami wykorzystuje głębię 16 bitów na kanał. Przy zapisywaniu można każdą warstwę eksportować do osobnego pliku, a pliki można umieszczać jako obiekty w innych plikach – w tym przypadku zmiany wprowadzone w źródłowych materiałach będą na bieżąco aktualizowane w innych projektach.

Affinity Designer jest w fazie testowej i może sprawiać problemy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Affinity Designer dla Windowsa już stabilny i 20% tańszy

42
OPROGRAMOWANIE 20.11.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Graficy i projektanci mogą świętować. Affinity Designer dla Windowsa jest już stabilny. Ceniony program do grafiki wektorowej, który podbił serca pracujących na Macach, dojrzał i można już mówić, że jest programem wieloplatformowym. Użytkownicy Windowsa mogą pobrać wersję próbną, sprawdzić działanie programu, a także kupić komercyjną wersję i spokojnie korzystać z niego w pracy. Afinity Designer nadaje się do wielu rzeczy, gdzie w grę wchodzą kształty wektorowe. Świetnie sprawdzi się przy projektowaniu grafik na strony, ikon, logotypów czy ilustracji. Warto zaznaczyć, że został przeniesiony…

Zgarnij więcej pędzli do Affinity Photo i Designera. Możesz też wygrać aparat

5
OPROGRAMOWANIE 08.07.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Testujesz betę Affinity Designera dla Windowsa? Jeśli nie, to pora zacząć, bo program zapowiada się naprawdę świetnie. Przez najbliższe kilka dni możesz też ściągnąć zestaw dodatkowych pędzli zupełnie za darmo. Pędzle działają z Affinity Photo i Affinity Designerem. W zestawie znajduje się 16 narzędzi, stworzonych do rysowania ilustracji koncepcyjnych. Przygotował je Paolo Limoncelli z DAUB – renomowanego producenta pędzli do różnych programów do rysowania i ilustracji. Narzędzia DAUB powstają w oparciu o naturalne materiały malarskie. Przy okazji przypomnę, że wciąż jest dostępne…

Recenzje użytkowników

Tani i funkcjonalny. Ładny interface.
Za tę cenę - nie widzę.
ocena użytkownika

Poprawka - węzły ostre mają punkty kontrolne : ) Łatwo je wywołać.

23.02.2017 22:22 | Recenzja do wersji 1.5.3
Mniejsze możliwości niż Corel i Illustrator.
Tani, funkcjonalny.
ocena użytkownika

Po pierwszym kontakcie wygląda na całkiem dobry program. Trochę nie odpowiada mi sposób edycji węzłów krzywych Beziera - węzły ostre nie mają punktów kontrolnych. A może mają - wie ktoś coś więcej? Na pewno jest to bardzo miły kontakt po latach oglądania interface'ów Corela i Adobe.
Wart przetestowania - na pewno.

21.02.2017 21:46 | Recenzja do wersji 1.5.3

Komentarze

0 nowych
  #7 15.01.2018 22:08

interfejsem bliski do illustratora,
za to funkcje ubogie naprawdę... masa błędów często gdy robię coś bardziej zaawansowanego program wiesza.
brak jest naprawdę wielu funkcji, przez co praca staje się mozolna i nieprzyjemna (strasznie długo się ona przeciąga).
na razie podziękuje i poczekam na aktualizacje, nie wiem czy zmieni się coś w tej kwestii.

Najlepsze jest to, że designer ma kilka funkcji więcej od affinity photo i już nazywa się programem do grafiki wektorowej :<
zostane przy corelu

betmariss   6 #6 13.04.2017 06:01

Bardzo dziwny jest ten trial. Pobrałam go sobie kiedyś, ale nie miałam za bardzo czasu, aby wypróbować, więc nawet nie zainstalowałam. Kiedy już w końcu znalazłam czas i uruchomiłam instalację, to wyświetlił się komunikat, że czas próbny minął i nie mogłam już zainstalować ani wypróbować programu. Nigdy wcześniej się z takim dziwactwem nie spotkałam. Zawsze czas był odliczany od momentu zainstalowania programu, więc nie spodziewałam się takiego czegoś. Warto dodać jakieś ostrzeżenie, bo nie każdy od razu instaluje.

Jinxter   1 #5 28.03.2017 18:32

Jak bardzo ograniczona jest wersja trial? Czy może jest w pełni funkcjonalna przez 30 dni?

MrMoon   8 #4 09.02.2017 16:07

Jakim cudem macie "w bazie" wersję 1.5.3 z datą 28 listopada 2016 roku. Skoro dzisiaj (9 luty 2017) wyszła kolejna aktualizacja oznaczona numerkiem 1.5.2.58, wyprzedzacie nawet numerację BETY ;)

maciej1993   5 #3 28.12.2016 22:21

Mam takie jak to zainstalować ten program pod Windows 10 pro 64 bit? Ponieważ nie ma żadnej instalki aby zainstalować. Z konwertowałem plik dmg do iso wypakowałem i nie mogę znaleźć rzeczonej instalki .

  #2 21.11.2016 09:16

@But_w_trawie: To jest tańsze. Na macu zdecydowanie bardziej stabilne, niż ciągle wywalający się Corel na Windowsie. Po kilku tygodniach przyzwyczajenia pracuje się bardzo dobrze.

But_w_trawie   10 #1 01.07.2016 15:56

Miejmy nadzieję że to będzie tańsze i lepsze od oklepanego Corel DRAW! .

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.