r   e   k   l   a   m   a
reklama

Agencja Hadopi wysłała do piratów 100 tys. ostrzeżeń

Strona główna Aktualności

O autorze

Francuska agencja Hadopi wysłała już około 100 tys. ostrzeżeń skierowanych do piratów. Jak dowiedział się TorrentFreak, odpowiedziało na nie... 15% adresatów.

Hadopi to agencja powołana w zeszłym roku we Francji, której zadaniem jest respektowanie tak zwanego prawa trzech ostrzeżeń. Internauci naruszający prawa autorskie zostają powiadomieni o grożących im sankcjach karnych. Od października pracownicy Hadopi wysłali około 100 tys. e-maili z ostrzeżeniami. Jak dotąd odpowiedziało na nie około 15% zainteresowanych, z czego część tylko przyznała się do piractwa. Hadopi skierował również wniosek do operatorów o ujawnienie danych adresowych osób podejrzanych o udostępnianie i pobieranie nielegalnych materiałów.

Pod koniec października informowaliśmy, że do agencji codziennie wpływa około 25 tys. skarg na piratów ze strony właścicieli praw autorskich - głównie wytwórni filmowych i fonograficznych. Obecnie nadsyłanych jest nawet 50 tys. dziennie. Oznacza to, że Hadopi bierze pod uwagę tylko znikomą część spośród otrzymywanych skarg. Powodem tak dużych różnic jest dbałość o to, aby ostrzeżenia nie były wysyłane niewinnym osobom. Od stycznia agencja będzie wysyłać kolejne ostrzeżenia do notorycznych piratów. Osoby, które nie wezmą ich pod uwagę, będą odcinane od Internetu.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial