Telewizja na każdym urządzeniu — nc+Go w moich rękach

W domu dostawcą telewizji satelitarnej jest nc+. Ta platforma ma swoje wady, ale są też zalety. Od czasu fuzji polityka w stronę klienta zmieniła się na dobre. Jednak w spadku po telewizji nowej generacji n dostali usługę oglądania telewizji na urządzeniach mobilnych. Nka przed fuzją zdążyła uruchomić tę usługę tylko dla urządzeń mobilnych od Apple. Po premierze nowej platformy nowy zarząd dodał usługę na urządzenia Android, które nie zostały zrootowane i rebrand. Jednak dalej była to usługa dodatkowa. Taki stan rzeczy trwał do stycznia tego roku, kiedy ta usługa została zmodernizowana z wyglądem aplikacji i polityką. Deweloperzy dodali również możliwość oglądania za pomocą przeglądarki internetowej i urządzeniom z Windows Phone vel. Mobile 10. I została uwolniona opłata i zależnie od pakietu ma również pakiet godzin dostępu do tej usługi.
Dziś niesponsorowanym poście przedstawię ,jak działa nc+go na zwykłym klasycznym desktopie oraz na urządzeniu mobilnym z Androidem. Miałem pokazać jak działa również aplikacja na Windows Phone 8.1, ale telefon został uszkodzony.

Przeglądarka internetowa

Procesu rejestracji nie będę przedstawiać, ponieważ jest banalna. Po potwierdzeniu wiadomości mail wyświetli Ci strona główna. Na słabszym sprzęcie nc+ go przełącza się automatycznie na niszą jakość. Nie ma z niczym problemu

Jeśli chcemy rozpocząć, oglądanie telewizji na żywo wybieramy „teraz w TV” i wybieramy interesujący kanał pośród listy dostępnych programów telewizyjnych w tej usłudze.

Poprzez portal internetowy jest możliwość ze skorzystania usług VOD, strefy dziecięcej oraz kontroli czasu i urządzeń, które są wykorzystywane w ramach nc+go.

A co z Pingwinem?- nc+go, a Linux

Niestety nie wiem czy to jest wina Zorin OS, który sypie się na każdym kroku, ale nie udało się uruchomić dowolnego kanału w czasie rzeczywistym. Jedynie widać ten błąd

Android

Aplikacja na zielonego robota już nie przypomina portu z iOS. Poprawiono również stabilność przy słabszych urządzeniach. Logujemy się podobnie jak do portalu i dodajemy urządzenie do bazy maksymalnie 4 urządzeń, które możemy zmienić raz na miesiąc [takie ograniczenie ze strony nc+]. I wyświetli nam menu startowe. Jeśli masz tablet to zainstaluj "nc+go Tablet" ponieważ interfejs został dostosowany pod tablety

Możesz włączyć od razu z poziomu menu głównego program, który interesuje Cię lub skorzystać po przesunięciu w lewo z przybornika i następnie wybrać teraz w TV.

I po wybraniu kanału nic można nie robić tylko oglądać

Słowem podsumowania

NC+ go pozwala też na tworzenie przypomnień o nadchodzącym programie, przeglądanie EPG oraz kontynuowanie zawartości VOD na ekranie np. komputera. Niestety wykastrowali z możliwości słuchania radia internetowego, zdalnego ustawiania nagrywania oraz sterowania dekoderem. Jednak nie można mieć wszystkiego i poprzednia aplikacja to była aplikacja by ADB tylko brandowana nc+, a ta została napisana od 0. Szkoda, że podczas tworzenia aplikacji na Windows Phone 8.1 jako aplikacji uniwersalnej.