r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Allegro sprzedane? To największa transakcja w historii polskiego Internetu

Strona główna AktualnościBIZNES

Od wielu miesięcy nieoficjalnie wiadomo było, że południowoafrykański koncern medialny Naspers nosi się z zamiarem sprzedaży największego polskiego serwisu e-commerce. Dotąd jednak skrupulatnie dementowano wszelkie informacje dotyczące szczegółów transakcji. Właśnie pojawiły się nowe, wciąż niepotwierdzone, przecieki na ten temat.

Mowa oczywiście o Allegro, które miało się rozwijać w niewystarczającym dla Naspersa korporacji tempie. Money.pl właśnie opublikowało niepotwierdzoną informację – Allegro ma już nowego właściciela.

Według danych Money.pl, została nim grupa Cinven, Permira i Mid Europa Partners. To właśnie na nią, jako na potencjalnego nowego właściciela Allegro, wskazywał w sierpniu Bloomberg.

r   e   k   l   a   m   a

Jak dotąd w żaden sposób nie potwierdzono tych informacji, zaś rzecznik Allegro przekazał jedynie, że serwis nie jest stroną takiej transakcji. Nowi właściciele Allegro mieli zapłacić 3,25 mld. dolarów, co stanowi największą transakcję w całej historii polskiego Internetu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.