OLX stanie się konkurencją dla Allegro Lokalnie. Już wkrótce istotne zmiany

OLX stanie się konkurencją dla Allegro Lokalnie. Już wkrótce istotne zmiany

fot. dobreprogramy (Piotr Urbaniak)
fot. dobreprogramy (Piotr Urbaniak)
Piotr Urbaniak
25.08.2020 10:16

Już 9 września wejdzie w życie nowy regulamin OLX, a wraz z nim, obok kilku kosmetycznych zmian w zakresie opłat, dwie bardzo istotne nowości w zakresie obsługi transakcji. Wzorem dawnego Allegro, a obecnego Allegro Lokalnie, platforma udostępni system płatności i program ochrony kupujących. Tak, aby uprzykrzyć życie oszustom.

Płatności OLX, bo tak nazywa się system, będą dostępne online, w modelu na wzór bankowego rachunku powierniczego. Należy przez to rozumieć, że sprzedawca otrzyma środki dopiero wtedy, gdy nabywca potwierdzi kompletność i zgodność towaru z opisem.

System ten stanowi niejako rozszerzenie dostępnych od pewnego czasu Przesyłek OLX, czyli ewidencji paczek wysłanych poprzez Pocztę Polską, inPost lub Sendit.

Użytkownicy, którzy skuszą się zarówno na Płatności OLX, jak i Przesyłki OLX, zostaną objęci specjalną ochroną. W przypadku, gdy transakcja nie zostanie zrealizowana, czy to całkowicie czy częściowo, otrzymają pomoc pracowników serwisu. Obejmuje ona możliwość przeprowadzenia nadzorowanej dyskusji pomiędzy stronami, a także ewentualną rekompensatę finansową, choć nie wyższą niż 200 zł.

Przy czym OLX, w duchu swej idei, zamierza utrzymać możliwość dokonywania tradycyjnych, nieweryfikowanych transakcji. Zastrzega jednak, że wówczas nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne roszczenia stron.

Jak nietrudno zauważyć, zmiany są oczywistym krokiem w stronę podjęcia bezpośredniej rywalizacji z Allegro Lokalnie, skądinąd bardzo krytykowanym m.in. za wysokość prowizji. To o tyle ciekawe, że OLX wywodzi się przecież z serwisu Tablica.pl, należącego początkowo do Grupy Allegro. Tymczasem zdaje się dążyć do roli największego rywala dla swego macierzystego portu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (90)