Allegro masowo zwalnia pracowników. Grupa stawia na urządzenia mobilne

Strona głównaAllegro masowo zwalnia pracowników. Grupa stawia na urządzenia mobilne
10.10.2014 10:04
Allegro masowo zwalnia pracowników. Grupa stawia na urządzenia mobilne
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

Lider usług e-commerce w Polsce – Allegro – szykuje się do masowych zwolnień. Pracę straci ok. 170 osób, z czego 80 ma dalej współpracować z grupą w ramach outsourcingu. Allegro tłumaczy swoje działania zmianą strategii, a nie cięciem kosztów, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Allegro przekonuje, że restrukturyzacja, nazywana przez samych zainteresowanych racjonalizacją, ma usprawnić działanie firmy. Poszczególne działy, jak obsługi klienta, marketingu oraz wspierające (korporacyjne IT, administracja, finanse) mają zająć się kluczowymi zadaniami nakreślonymi przez kierownictwo grupy. Ma to na celu lepsze wsparcie dla poszczególnych segmentów biznesowych oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. W związku z tym Allegro planuje skupić się na technologiach mobilnych, które przebojem weszły na polski rynek w ostatnich latach. Aby zatrudnić nowych programistów, firma planuje zwolnić 90 osób, a kolejne 80 ma świadczyć usługi na rzecz Allegro w ramach podmiotów zewnętrznych. Kilka miesięcy temu Grupa Allegro ogłosiła sprzedaż serwisu Wykop.pl oraz Bankier.pl.

350126646969526209

Zmiany w organizacji firmy to nie wszystko. Allegro otworzy również piąte biuro – w Krakowie. Stolica Małopolski będzie kolejnym miastem po Poznaniu, Warszawie, Toruniu oraz Wrocławiu, gdzie będzie można odnaleźć pracowników związanych z firmą. Celem firmy jest poprawienie koordynacji i zarządzania w tym rejonie Polski..

Pracownicy, którzy zostaną zwolnieni, będą mogli liczyć na wsparcie swojego byłego pracodawcy w poszukiwaniu nowej pracy. Zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Srodkowo-Wschodniej – Przemysław Budkowski – zapewnia, że pracownicy są najcenniejszym kapitałem firmy, dlatego też nie zostaną oni pozostawieni na przysłowiowym lodzie.

Istniejące od 1999 roku Allegro jest przodującym dostawcą usług e-commerce w Polsce. Według portalu Alexa, który zajmuje się prowadzeniem badań statystycznych w internecie, Allegro jest piątym, a w zasadzie czwartym, co do popularności serwisem w Polsce i 211 na świecie. Grupa Allegro zarządza 75 serwisami w 17 krajach na 3 kontynentach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)