Amarok 2.4 z obsługą UPnP

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępne kolejne wydanie Amaroka - popularnego wśród użytkowników Linuksa odtwarzacza plików audio.

Amarok 2.4 (nazwa kodowa Slipstream) jest jednym z najważniejszych wydań w historii programu. W tej wersji udało się wdrożyć szereg funkcji, nad którymi programiści Amaroka pracowali od dłuższego czasu. Odtwarzacz został wzbogacony o nowy skaner zbiorów audio odpowiedzialny za odczytywanie tagów plików muzycznych. Umożliwia on teraz integrację z bazą MusicBrainz, z której może pozyskiwać brakujące informacje. Ponadto program potrafi generować i zapisywać różnorodne statystyki. Wprowadzono także zmiany w interfejsie użytkownika - pojawiła się między innymi możliwość ukrycia paska menu. Odtwarzacz może pochwalić się także nowym mechanizmem konwertowania utworów do dowolnego formatu już na etapie kopiowania muzyki z przeglądarki plików do lokalnej kolekcji. Wprowadzono także dwa nowe aplety związane z obsługą gitary i widokiem mapy i kalendarza dla nadchodzących wydarzeń. Amarok 2.4 doczekał się również obsługi standardu UPnP (Universal Plug and Play) dzięki czemu może odtwarzać muzykę z serwerów UPnP.

Odtwarzacz Amarok 2.4 można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych