r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Amazon kontynuuje swoją ekspansję w Polsce

Strona główna AktualnościBIZNES

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod centra Amazonu we Wrocławiu. Firma jednak nie próżnuje, a wręcz przeciwnie, kontynuuje realizacje swoich planów. Możemy więc poinformować o kolejnej ceremonii, tym razem związanej z budową centrum pod Poznaniem.

Właśnie dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum w podpoznańskich Sadach. Timothy Collins, dyrektor operacyjny Amazonu na Europę, wyraził swoją radość z rozpoczęcia inwestycji w naszym kraju. W oświadczeniu prasowym poinformował, że obiekty w Polsce będą odgrywać ważną, integralną rolę w obsłudze klientów w całej Europie, dlatego jesteśmy niezmiernie zadowoleni z naszego wyboru właśnie takiej lokalizacji.

Według informacji przekazanych przez firmę, obiekt zajmie 100 543 metrów kwadratowych, z czego 91 570 zostanie przeznaczonych na powierzchnię magazynową. Planowane zatrudnienie ma wynieść od 2 do 3 tysięcy osób. Aby ułatwić przyszłym pracownikom dojazd do pracy, zostaną uruchomione dwa przystanki autobusowe blisko inwestycji.

r   e   k   l   a   m   a

Niezależnie od tego, co myśli się o polityce Amazonu, o której pisałam przy okazji uroczystości pod Wrocławiem, nie można zaprzeczyć, że jest ona skuteczna. Szef korporacji, pięćdziesięcioletni Jeff Bezos, niewątpliwie zaciera ręce, będąc pewnym powiększenia zysków swojej firmy. W końcu nie otwierałby trzech centr w Polsce, gdyby nie był o sukcesie przekonany. Ciągle otwartym pytaniem natomiast pozostaje, czy polscy pracownicy będą tak samo przywiązani do pracy w Amazonie, jak ich amerykańscy koledzy, którzy bez oporów odpowiadają na 7 maili w ciągu jednej minuty, godzą się na pensję poniżej średniej w branży oraz akceptują ciągłą obserwację wszystkiego, co się dzieje w oddziale.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.