Microsoft, Amazon i inni idą walczyć z koronawirusem. Utworzyli specjalny fundusz

Microsoft, Amazon i inni idą walczyć z koronawirusem. Utworzyli specjalny fundusz

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
11.03.2020 06:48, aktualizacja: 11.03.2020 10:33

Microsoft, Amazon i inne firmy z biurami w okolicach Seattle, głównie technologiczne, zapowiedzieli wspólną walkę przeciwko epidemii koronawirusa. Spółki utworzyły specjalny fundusz, Covid-19 Response Fund, w ramach którego zgromadzą środki do przekazania na pomoc ludziom dotkniętym zakażeniem.

Covid-19 Response Fund, jak wyjaśniają inicjatorzy, powstał z myślą o osobach, które nie mogą wziąć zwolnienia lekarskiego, nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego lub pracują w służbie zdrowia. Rusza z budżetem 2,5 mln dol., z czego głównymi darczyńcami są właśnie Microsoft i Amazon. Oba przedsiębiorstwa przekazały po 1 mln dol. w gotówce. Do tego 250 tys. dol. dorzuciła sieć kawiarni Starbucks, a na resztę złożyły się lokalne władze i organizacje pożytku publicznego.

Pieczę nad finansami sprawować będzie Seattle Foundation, lokalna organizacja charytatywna działająca nieprzerwanie od 1946 r. Wolontariusze mają wspólnie zadecydować, jak rozdysponować środki, i kontrolować ewentualne dodatkowe wpływy do kasy.

Obszar szczególnie dotknięty epidemią

Brad Smith, honorowy prezydent i dyrektor działu prawnego Microsoftu, tak pisze na swoim blogu: "Wsparcie obejmie pomoc w wynajmie, aby zatrzymać ludzi w domu, pomóc zapewnić dzieciom, seniorom i rodzinom dostęp do żywności, a także wspierać pracowników służby zdrowia, którzy znajdują się teraz na pierwszej linii walki".

Oprócz 1 mln dol. przekazanych przez zarząd, Microsoft zbudował dla Seattle Foundation system, który umożliwia gromadzenie wpłat od osób prywatnych i innych przedsiębiorstw.

– W całym regionie Pudget Sound istnieją pilne potrzeby, a szczególnie ważne jest, aby w tryb trudnym dla naszej społeczności czasie wspierać osoby najbardziej narażone – komentuje wiceprezes Amazonu, David Zapolsky, dla CNBC. Zapolsky zapewnił też, że firma wypłaci wynagrodzenia bez względu na przymusowe urlopy. Przy czym podobne deklaracje padły ze strony wszystkich zaangażowanych przedsiębiorstw.

Region Seattle znajduje się w centrum epidemii koronawirusa w USA i walki o ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19. Rozszerzone testy ujawniły rosnącą liczbę przypadków w stanie Waszyngton. Departament Zdrowia USA zgłosił ponad 130 przypadków i 18 zgonów związanych z wirusem na poniedziałek rano.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)