reklama

Amerykański urząd patentowy odrzuca wniosek Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pisaliśmy o złożeniu przez Microsoft wniosku do amerykańskiego urzędu patentowego o przyznanie patentu na korzystanie z komputera w trybie podobnym do telefonów na kartę - płaci się za godziny faktycznej pracy i za sprzęt, który akurat był wykorzystywany. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź urzędu patentowego, który zdecydował o odrzuceniu wniosku.

W piśmie wyjaśniającym powody odrzucenia wniosku możemy przeczytać, że pomysł obejmował zbyt szeroki zakres, zawierał niejasne terminy, a część z technologii została już opatentowana. Decyzja amerykańskiego urzędu patentowego skutecznie może pokrzyżować Microsoftowi plany obniżenia kosztów zakupu komputera poprzez zastosowanie modelu pay-per-use. Miał on stanowić odpowiednie rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują komputera przez długi okres czasu lub korzystających z komputera sporadycznie.

Microsoft może odwołać się od decyzji bądź ponownie złożyć wniosek o przyznanie patentu. Nawet jeśli korporacja nie będzie posiadać patentu, nie będzie to oznaczać zakazu wykorzystania technologii przez Microsoft.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama