r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Amnestia w Indonezji

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft zamierza udzielić jednorazowej amnestii dla nielegalnych systemów operacyjnych używanych na rządowych komputerach w Indonezji. Jak informuje lokalny minister informacji, przedmiotem umowy jest legalizacja ponad 50 000 Windowsów, każdy za symbolicznego dolara. W zamian Indonezja zobowiąże się, że nie będzie wykorzystywać nielegalnego oprogramowania Microsoft w przyszłości oraz rozpocznie działania zmierzające do zmniejszenia ilości nielegalnego oprogramowania w kraju, który na dzień dzisiejszy podawany jest jako jeden z najgorszych pod tym względem na świecie.

Propozycja powyższej umowy zrodziła się podczas spotkania Billa Gatesa z prezydentem Indonezji - Susilo Bambang Yudhoyono, które odbyło się w Seattle, w ub. miesiącu. Jest to duży krok w walce z piractwem komputerowym na świecie, które w samej Indonezji powoduje straty liczone w milionach dolarów. Badania organizacji Business Software Alliance (BSA) pokazują, że w 2004 roku aż 87% indonezyjskiego oprogramowania stanowiły pirackie kopie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.