StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight
08.07.2014 11:50
StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia.

StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS, HPFS i EXFAT. Dodatkowo, na partycjach sformatowanych jako NTFS jest w stanie odnaleźć pliki zaszyfrowane (EFS), skompresowane i metapliki. W przypadku NTFS, FAT i EXFAT poradzi sobie nawet z uszkodzonym bootsectorem.

350109912367654849

Program pozwala także na przeglądanie nieskasowanych plików i usuwanie uszkodzonych bądź chronionych plików. Proces skanowania można wstrzymać, zapisać postęp i wznowić proces w dowolnym momencie. Funkcja Recovery+ pozwala również na odzyskanie niektórych plików, które uległy fragmentacji. Ponadto program jest w stanie pokazać miniatury odnalezionych plików graficznych i pozwala zaglądać do plików w trybie heksadecymalnym.

350109912367785921

StrongRecovery powstał w Płocku i cieszy się pozytywną opinią użytkowników. Jego autor, Maciej Drobiński, dąży do tego, aby jego programu mógł używać każdy — nawet jego mama — bez zgłębiania tajników budowy systemów plików NTFS i FAT. Decyzja o starcie w programie Steam Greenlight podyktowana została tym, że program został uznany za gotów, by zaprezentować go szerszemu gronu użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)