StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight

StrongRecovery walczy w Steam Greenlight
08.07.2014 11:50

StrongRecovery, czyli polskie narzędzie do odzyskiwania skasowanych danych, walczy o wydanie na Steam. Osoby chętne pomóc, mogą zagłosować na program na Steam Greenlight, niezdecydowanych zachęcam do przetestowania narzędzia.

StrongRecovery to narzędzie, z którego pomocą odzyskamy skasowane lub w inny sposób utracone pliki z dysków twardych, kart pamięci (SD, xD, CF, MS, MMC), dysków zewnętrznych i różnych urządzeń podłączanych do systemu jako urządzenia multimedialne (telefony, aparaty). Program jest w stanie poradzić sobie z systemami plików NTFS, FAT32/FAT16/FAT12, Ext2/Ext3, ReiserFS, HPFS i EXFAT. Dodatkowo, na partycjach sformatowanych jako NTFS jest w stanie odnaleźć pliki zaszyfrowane (EFS), skompresowane i metapliki. W przypadku NTFS, FAT i EXFAT poradzi sobie nawet z uszkodzonym bootsectorem.

350109912367654849

Program pozwala także na przeglądanie nieskasowanych plików i usuwanie uszkodzonych bądź chronionych plików. Proces skanowania można wstrzymać, zapisać postęp i wznowić proces w dowolnym momencie. Funkcja Recovery+ pozwala również na odzyskanie niektórych plików, które uległy fragmentacji. Ponadto program jest w stanie pokazać miniatury odnalezionych plików graficznych i pozwala zaglądać do plików w trybie heksadecymalnym.

350109912367785921

StrongRecovery powstał w Płocku i cieszy się pozytywną opinią użytkowników. Jego autor, Maciej Drobiński, dąży do tego, aby jego programu mógł używać każdy — nawet jego mama — bez zgłębiania tajników budowy systemów plików NTFS i FAT. Decyzja o starcie w programie Steam Greenlight podyktowana została tym, że program został uznany za gotów, by zaprezentować go szerszemu gronu użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)