r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AnTuTu Benchmark

Strona główna Android Narzędzia Benchmarki i diagnostyka

AnTuTu Benchmark to darmowa aplikacja, której twórcy chwalą się ponad 100 milionami użytkowników a która pozwala na gruntowne przetestowania wydajności smartfonów oraz tabletów. Testuje ona wydajność procesora, karty graficznej, pamięci RAM, oraz operacji na pamięci masowej, pozwala również na porównanie z wynikami innych urządzeń.

Po przetestowaniu urządzenia, na który składa się m.in. sprawdzenie wydajności OpenGL 2D i 3D, obliczeniach matematycznych oraz kopiowaniu danych, wyświetla ona wynik całościowy, oraz wszystkie dane składowe. Interfejs najnowszej wersji aplikacji został całkowicie przebudowany. Został on kompletnie przeprojektowany, zrywając z tradycyjnym podejściem i wprowadzając powiew nowoczesności - całość została podzielona na trzy karty, w których do dyspozycji oddano opcje testowania, rankingów oraz informacje o urządzeniu. Obsługa jest obecnie znacznie prostsza, a aplikacja zyskała na czytelności.

Benchmark oprócz typowych, syntetycznych testów i ich wyników udostępnia także wskaźnik określający "doświadczenia użytkownika", który jest określany na podstawie wydajności w wypadku wielozadaniowości oraz wydajności Dalvika. AnTuTu udostępnia również informacje o samym urządzeniu: wersję systemu, używany procesor i układ graficzny, rozdzielczość, a także informacje o kamerze i numerze IMEI urządzenia. Aplikacja jest darmowa, niestety interfejs w języku polskim nie jest dostępny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OnePlus i Meizu oszukują w benchmarkach. 3T wcale nie jest najszybszym smartfonem z Androidem?

22
01.02.2017  •  Oskar Ziomek

Dokładnie trzy tygodnie temu informowaliśmy o corocznym zestawieniu najszybszych mobilnych urządzeń prezentowanym przez twórców AnTuTu. Na jego pierwszym miejscu w tabeli smartfonów z Androidem znalazło się miejsce dla flagowca OnePlus 3T. Pojawiły się jednak przesłanki, że jego rezultat w teście jest zafałszowany – niesłusznie zajął pierwszą lokatę. W wyniku badań, jakie przeprowadzili użytkownicy forum XDA Developers we współpracy z producentem benchmarka Geekbench, okazało się, że smartfon sztucznie zwiększa wydajność podzespołów, by w teście uzyskać jak najlepszy wynik. Podobny trik…

AnTuTu podsumowuje 2016 rok: iPhone 7 Plus to najszybszy smartfon na rynku

37
11.01.2017  •  Oskar Ziomek

Syntetyczne testy wydajności urządzeń mobilnych budzą mieszane uczucia. Dla jednych wynik, który uzyska dany smartfon jest wyrocznią odnośnie jego szybkości działania. Inni traktują rezultaty takich testów z większym dystansem, zwracając uwagę na ich zależność od optymalizacji. Nie można natomiast zaprzeczyć, że tego typu zestawienia w jakiś sposób odzwierciedlają faktyczne możliwości urządzeń, a w konsekwencji stanowią jedno ze źródeł, którym można kierować się przy wyborze nowego telefonu. Jeśli więc szukacie naprawdę szybkiego urządzenia, to wg twórców benchmarka AnTuTu nie ma lepszej dziś…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 16.12.2015 04:28

A co dla ANDROIDA 2.1 / 2.2 ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.