r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android Samba Client 1.1

Strona główna Android Narzędzia Przesyłanie plików

Android Samba Client jest prostym klientem protokołu SMB/CIFS, dzięki któremu urządzenie z Androidem może uzyskać dostęp do zasobów plików w sieciach lokalnych Windows.

Aplikacja jest bardzo prosta: aby uzyskać dostęp do udostępnionego zasobu, należy znać jego nazwę, nie ma tu możliwości przeskanowania sieci. Jeśli zasób nie jest publiczny, poniżej podajemy swój login i hasło. Pozostaje tylko dotknąć przycisk Mount – i to wszystko.

Po zamontowaniu możemy przeglądać zasoby sieci lokalnej przez dowolny menedżer plików, kopiować pliki i otwierać je zdalnie.

Uwaga: póki co aplikacja wspiera tylko starą wersję SMBv1, wyłączoną już na nowszych wersjach Windowsa.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google usuwa SMBv1 z androidowego klienta Samby

6
21.07.2017  •  Maciej Olanicki

Na początku lipca Google udostępniło na Androidzie klienta Samby, otwartej implementacji protokołu, dzięki któremu możliwe jest połączenie się z windowsowymi sieciami lokalnymi. Już wówczas pojawiły się jednak pewne wątpliwości, a to za sprawą implementacji protokołu SMBv1. Dostępny w naszej bazie Android Samba Client to aplikacja na wskroś minimalistyczna, lecz świetnie spełniająca stawiane przed nią zadania: połączyć się z sieciową lokalizacją można po podaniu nazwy zasobu oraz ewentualnie hasło i login. Następnie otrzymujemy wygodny przegląd zawartości z możliwością pobierania plików na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.