Aplikacja Facebooka zajęłaby połowę płyty CD. Już trwają testy wersji Lite na iOS-a

Strona główna Aktualności
Facebook Lite pojawi się na iPhone'ach. (depositphotos)
Facebook Lite pojawi się na iPhone'ach. (depositphotos)

O autorze

Facebook w App Store ma ocenę 2,4 na 5 gwiazdek. Jak najbardziej zasłużył na słaby wynik – aplikacja jest przesadnie rozbudowana i ciągle sprawia problemy. Użytkownicy iPhone’ów mogą niebawem otrzymać interesującą alternatywę, co ciekawe, stworzoną przez samego Facebooka.

W wymaganiach Facebooka na iOS znajdziemy informację, że potrzebuje ona 316 MB wolnej przestrzeni. Tak, aplikacja będąca klientem serwisu społecznościowego zajmuje więcej miejsca niż wiele gier. Dla porównania, płyta CD będąca niegdyś jednym z najpopularniejszych nośników danych, oferuje około 700 MB. Dodatkowo aplikacja Facebooka ma problemy ze stabilnością i nadmiernym zużyciem energii.

Trwają już prace nad aplikacją, która będzie wolna od wymienionych wad. Użytkownicy iOS-a będą mogli bowiem zainstalować Facebooka Lite. Nowa aplikacja wymaga tylko 5 MB, a także ma cechować się oszczędzeniem danych podczas korzystania z transmisji komórkowej. Facebook Lite to także mniejsze zapotrzebowanie na RAM i energię akumulatora.

Wybrani użytkownicy mogą już testować Facebooka Lite. Według informacji umieszczonych na SensorTower aplikacja dostępna jest dla osób mieszkających w Turcji. Ma ona bowiem być przeznaczona głównie na kraje rozwijające się. Owszem iPhone nie jest popularnym smartfonem na takich rynkach. Jednakże część osób wybiera starsze modele iPhone’ów, na których to właśnie Facebook Lite sprawdzi się najlepiej. Mają one bowiem często mało RAM, słabsze procesory, a ponadto dostępny internet ma niską przepustowość.

Facebook Lite na iOS-a nie jest obecnie dostępny w Polsce. Niestety, nie wiemy, czy aplikacja zostanie u nas wydana. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy iOS-a są skazani na główną aplikację. Jak najbardziej można się jej pozbyć i korzystać z Facebooka z poziomu przeglądarki internetowej.

Warto dodać, że Facebook Lite został już wydany na Androida. Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w naszym katalogu.

© dobreprogramy
s