Aplikacja Sticky Notes Microsoftu wyjdzie poza Windows, będzie też wersja mobilna

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio sporo nowych informacji pojawiło się o aplikacji Microsoftu, dołączanej do Windowsa, która może uczynić życie znacznie łatwiejszym – Sticky Notes. W przygotowaniu jest wersja 3.0 aplikacji, z ciemnym motywem i innymi ulepszeniami. Jedną z nowości jest aplikacja mobilna z „przyklejanymi karteczkami”. Praktyczny drobiazg w wydaniu Microsoftu ma być dostępny także na smartfony.

Zgodnie z nowymi doniesieniami, aplikacja Sticky Notes pojawi się także na Androidie i iOS-ie, prawdopodobnie pod koniec roku. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać i działać, ale wnioskując po kierunku, w jakim ostatnio idzie Microsoft, możemy spodziewać się synchronizacji danych między urządzeniami. Możliwe, że aplikacja będzie też integrowała się z różnymi innymi produktami Microsoftu, jak Launcher dla Androida.

W nowej aplikacji poza ciemnym motywem dostaniemy także zmieniony pasek formatowania, nowe animacje i lepszą dostępność dla osób z problemami ze wzrokiem. Z aplikacji będziemy mogli korzystać z pomocą myszki, ekranu dotykowego lub rysika do pisania odręcznego i rysowania. Wersja 3.0 ponadto ma działać szybciej.

Sticky notes 3.0 dla Windowsa będzie niebawem dostępny dla insiderów zapisanych do ścieżki Skip Ahead. Warto też pamiętać, że plany Microsoftu nie zostały zapisane w kamieniu i mogą się w każdej chwili zmienić.

© dobreprogramy