r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple łata QuickTime

Strona główna Aktualności

Firma Apple udostępniła nową wersję odtwarzacza multimedialnego QuickTime, oznaczoną jako 7.50.61.0 dla systemów Mac OS X i Microsoft Windows.

Najnowsze wydanie rozwiązuje aż pięć luk w bezpieczeństwie, związanych z obsługą plików graficznych PICT i struktur PixData, kodeka Indeo, a także błąd pamięci występujący w przypadku próby otwarcia dźwięków skompresowanych przy użyciu formatu AAC. Pozwalały one na przemycenie kodu w odpowiednio spreparowanych plikach, jak również doprowadzić do przepełnienia bufora, co w konsekwencji mogło zostać wykorzystane do wykonania dowolnego kodu na komputerze ofiary. Wersja ta rozwiązuje też usterkę z obsługą adresów URL, znaną korporacji od kwietnia, aczkolwiek informacje na temat której utrzymywane były dotychczas w tajemnicy.

Poprawki dla QuickTime dla Windows i Maca dostępne są na stronie Apple, możliwa jest także instalacja poprzez wbudowany w program system aktualizacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.